Silný vítr a sněžení včera komplikovaly lidem žijícím hlavně v Krušných horách život. Silničáři se hlavně v Krušných horách potýkali se sněhem, který vítr neustále hnal na silnice. Hasiči zase zasahovali u spadaných stromů.

Mluvčí Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Lukáš Marvan včera uvedl, že v okresu Ústí nad Labem zasahovali hasiči během ranních hodin a dopoledne celkem pětkrát. „Strom spadl na vozovku v ulici Dukelských hrdinů v Ústí nad Labem, sloup na silnici v Chlumci, další strom pak na silnici u Českého Újezdu a na komunikaci v Milbohově a ve Strážkách,” uvedl Marvan.

Na hřebenech Krušných hor napadlo podle náměstkyně ředitele Správy a údržby silnic Ústeckého kraje Lenky Holovské do rána místy až 20 centimetrů sněhu. Na silnicích se proto tvořily sněhové jazyky a silničáři doporučovali řidičům v polohách nad 400 metrů zvýšenou opatrnost. Například dálnice D8 v Krušných horách byla během dne po chemickém posypu mokrá, silničáři upozorňovali na silný vítr.

I přes to, že na horách padá sníh, milovníci lyžování si na spuštění vleků budou muset ještě počkat. „Bohužel se nám o víkendu vleky spustit nepodaří. Sněhu není stále dost,” uvedl vedoucí lyžařského střediska Telnice Jindřich Holinger. Dodal, že na sjezdovkách je asi 10 až 15 centimetrů přírodního sněhu, na některých místech je i sníh technický. „Bohužel je dost teplo, nemůžeme mít nepřetržitě v provozu sněhová děla. Pokud bychom tam poslali rolbu, akorát ho rozjezdíme,” vysvětlil.

Přesto se někteří Ústečané do hor chystají. „Jestli nebude opravdu ošklivo, o víkendu si na Telnici zajedeme. Děti se stále ptají na sníh, tak jim ho dopřejeme,” řekla včera Deníku Ústečanka Lucie Zavřelová.

Zpracoval Vít Lukáš