Tak mluví o fotografování do charitativního kalendáře Mateřství - úl Petr Chodovský, který pózuje se svými dvěma syny na lednové stránce letošního kalendáře na téma Táta a já.

Petr Chodovský se svými dětmi je druhým párem otce a ratolestí, který představujeme v rámci charitativního kalendáře Mateřství úl pro Dětskou kliniku Masarykovy nemocnice. Na vzniku letošního ročníku se podílely Alexandra Rajdlová, Denisa Řehánková a Radka Gabrielová. Také fotograf Petr Berounský, který zdarma nafotil snímky.

Jeden syn chybí

„O projektu na pomoc nemocným dětem jsem se dozvěděl od známé, kterou je právě jedna z autorek, Denisa Řehánková,” řekl Chodovský. V rodině Chodovských mají tři syny, na kalendáři společně s Petrem Chodovským pózuje nejstarší čtyřletý Matěj a prostřední jeden a půl roční Heřman.

„Nejmladšímu synovi Jurovi jsou teprve dva měsíce. Matěj, který je k vidění na kalendáři po mé pravici, je více podobný mně. Heřman je celá maminka. Povahově je to zase úplně naopak. Matěj je přímý po mamince a Heřman je takový emotivní, což jsme se ženou Petrou oba,” uvedl k synům tatínek.

Táta a já: Matěj je povahou více po mamince.

Pro Petra Chodovského nebylo profesionální focení ničím novým, protože se živí jako privátní finančník, a podílel se na reklamní kampani firmy, ve které pracuje. „Už mám s prací fotomodela malou zkušenost. Když jsem šel do ateliéru k panu Berounskému, tak jsem tušil, do čeho jdu. Nebylo to pro mě ničím novým,” dodal závěrem Petr Chodovský.

Cena jednoho kalendáře je čtyři sta korun a v prodeji ho Ústečané najdou v Clarionu na Špitálském náměstí, Jasnetu v Moskevské ulici nebo Fantazii v Pivovarské ulici.

Přispějete?

Lidé, kteří se rozhodnou zpříjemnit léčbu nemocným dětem na Dětské klinice Masarykovy nemocnice, mohou také využít transparentního účtu 3562854028/5500 a přispět tak libovolnou částkou.

Vítěz a foto
Každý pátek vám představíme jednoho z „účinkujících” v charitativním kalendáři Táta a já. Až představíme všechny, tak na usteckydenik.cz spustíme hlasování o nejsympatičtějšího tatínka s potomkem a ten pak od fotografa Petra Berounského dostane rodinné fotografování i s vizážistkou v ceně 2500 a odnesou si tři vybrané snímky v plném rozlišení a vyretušované na CD.