Poslední pak 17. prosince. Začátkem příštího roku se přesunou do parčíku vedle Činoherního studia ve Varšavské ulici. Změna místa se váže na plánovanou výstavbu obchodního centra. „Nové místo nám nabídla starostka Střekova,” uvedl předseda sdružení Zdraví Sever, Vlastimil Žáček.

„My to nabídli, že se mohou přesunout okamžitě, ale předpokládám, že se sdružení přesune až se zahájením výstavby OC Střekov,” potvrdila zdejší starostka Miroslava Lazarová (ODS).

Sortiment zůstane zachován, s ohledem na roční období a sezónu například i rozšířen. Teď před Vánoci by měli například být k dispozici i vánoční stromky, případně bylinkové čaje a med.

Lesní a květový med a výrobky z něj vozí na Střekov Včelařství Nebeských. „Mezi dovozovým medem a medem domácím je rozdíl v kvalitě,” popisoval to Vladimír Nebeský, který se věnuje včelařství od svých 14 let. „V dovozovém je hodně vody, stopy různých, v Evropě zakázaných léčiv nebo chemických přípravků z postřiků plantáží,” popisoval.

Kvalitní med lze prý poznat podle toho, že zcukernatí. „Je to jeho přirozená vlastnost a znamení kvality. Když necukernatí, tak je přehřátý. Tím se ztratí hlavně všechny výživné látky a změní se ve sladký sirup,” dodal Nebeský.

Kdo přijede?
Vejce z Libotenic; Zahradnictví Strážky a vánoční stromky; Klobásový ráj a uzeniny. Včelařství Nebeských a med, medové výrobky; Zelenina Nosek; Děčínská jeřabina Štrympl; Davídkovo koření; Vánoční pečivo a buchty; Brambory z Vysočiny, cmunda