Obří betonový trojúhelník postavený v Bělehradské ulici, doslova rozlítil mnohé ústecké řidiče. Před několika dny ho sem nechal nainstalovat ústecký magistrát. Dopravní opatření Ústečané označují za nesmyslné a dokonce i nebezpečné, kvůli tomu dokonce do Deníku opakovaně volají.

Betonové zátarasy doslova rozlítily Zdeňka Smělíka. „Zajímalo by mne, kdo se to sem rozhodl dát. Až seshora Bělehradskou ulicí pojede sanitka, jednou do toho betonu nabourá. To pak bude pěkné nadělení,” rozčiloval se v Bělehradské ulici. Podle něho mu to připomíná kritizované betonové zátarasy, které v minulosti vyrostly v Praze kvůli ochraně sídla Radia Svobodná Evropa v sídle bývalého Federálního shromáždění. I tehdy je odborníci označovali za nebezpečné.

Vedoucí ústecké dopravní policie Karol Kočárek nechtěl raději opatření komentovat. Podle něho je to pouze věcí ústeckého magistrátu.

Náměstek primátora Jan Řeřicha uvedl, že nové dopravní značení a zábrany sem město nechalo instalovat, aby zvýšilo bezpečnost na komunikaci. Kolem ní totiž chodí mnoho dětí, které navštěvují prostory domu dětí a mládeže. Ten nyní sídlí v opravené části kulturního domu.

„Mnoho řidičů zde parkovalo i na šrafovaných čarách, kde nemají co dělat,” uvedl Řeřicha.

Zábrany město pořídilo za zhruba 800 tisíc korun, které rada města před nedávnem dala na opravy komunikací, zastávek a dopravního značení. Peníze město investovalo nejen sem, ale i na Severní Terase jako součást oprav zastávek.

Nové dopravní zábrany se ale nelíbí ani rodičům dětí, které dům dětí navštěvují. „Dalo se zde alespoň dítě naložit nebo vyložit, když jsme pro něj jeli autem. Jinak zde není jediná šance jak zaparkovat,” tvrdí otec jednoho z dětí. Soudí, že město při opravování prostor Domu kultury pro potřeby dětí na nutnost parkování v těchto místech zapomnělo.

V okolí je v jednom směru zákaz zastavení, trojúhelník navíc silnici zúžil tak, že auto, které zde zastaví, komunikaci zablokuje. Kolem jsou sice nějaká místa volná, ale po většinu dne jsou beznadějně přeplněná.

Zpracoval Vít Lukáš