Soutěž o nejlepší štrúdl doprovázela akci Česká jablka 2011, propagující české ovocnářské výrobky od severočeských pěstitelů. Ovoce si mohli zájemci na místě koupit.

Městský zastupitel Marcel Běhounek a starosta Severní Terasy Josef Macík uvedli, že tři profesionální kuchaři a čtyři laičtí porotci se shodli, že nejlepší štrúdl upekla, a do Ústí poslala, Jana Sloupová z Těchobuzic z Litoměřicka. Na jedinečnosti její dobroty se shodli všichni porotci.

Trochu jablek a těsto

Vítězka pro Deník uvedla, že má z vítězství velkou radost. Ocenění ji potěšilo. „Recept je konzervativní. Jde o klasický štrúdl s jablky, skořicí a rozinkami v listovém těstu. Jenom jsem ho přizdobila kokosem a lineckým cukrovím,“ prozradila vítězka vítězný recept.

„Překvapení vzbudil štrúdl se zelím, slaný a s kmínem. Byl skutečně zajímavý, ale neskončil mezi oceněnými,“ uvedl porotce Běhounek ještě k rozhodování poroty.

Na druhém místě, stejně jako loni, se umístila křestní jméno Karla Herajnová z Ústí nad Labem. Z jejího vyprávění bylo zřejmé, že udělat štrúdl je jednoduché. Stačí těsto a jablka, a přitom může být štrúdl uměním a vědou.

Druhým rokem skončila na druhém místě se štrúdlem, na jehož začátku bylo půl kila hladké mouky a trocha soli, o které víme, že je nad zlato. A trocha citrónové kůry, prášek do pečiva, 250 gramů másla a dvě vejce. A do čarování v kuchyni patřilo i přidání trochu tvarohu, kyselé smetany, tekuté šlehačky, lžička octa. Těsto se potom hněte, vzniklou dvě koule a z nich vzniknou dvě placky.

Ale k tomu je potřeba ještě nádivka. Což znamená opět trochu více vědy a umění zároveň: Dvě vejce, trochu cukru, tři tvarohy, trochu rumu a špetku soli a nesmí chybět citrónová šťáva, protože jde o štrúdl, samozřejmostí je na kostičky pokrájené jablko bez slupky naloupané a namleté mandle, sušené jemně nakrájené meruňky v rumu místo klasických rozinek. Samozřejmě, že se neobejde nádivka bez lžičky skořice.

Tuto podivuhodnost je třeba nechat stát a zrát jednu až dvě hodiny. Nakonec se pečou dvě šišky posypané plátečky mandlí. Ale musí být šišky natřené bílkem. Pokud to vše je pečeno třicet minut a šišky štrúdlu jsou propíchány, aby se nenafoukly, to co vznikne, obsadí druhé místo v soutěží Ústecký štrúdl 2011.

Nelze se divit, že upéci to je věda, a sníst ho, je otázka krátké chvíle. Proto také po vyhlášení vítězů do patnácti minut takřka veškerý štrúdl zmizel.

Krása z drobností

Děti si v rámci akce „Vánoční rolnička“ mohly v jednotlivých učebnách zkusit výrobu ozdob. Od zdobení tradičních medových perníčků přes zdobení plátěného prostírání a vánočního zvonečku, skládání papírového anděla na špejli, až po zdobení vánočních přáníček.

Například zdobení vánočního zvonečku dětem ukázalo, jak málo stačí k vytvoření něčeho pěkného.

Stačilo potřít lepidlem formou z polystyrenu ve tvaru zvonečku. A děti začínají kouzlit. Černé na zvonečku není nic jiného než mák, další barvy dodá strouhaný kokos doplněný třpytivými glitry, další barvu dodala lněná semínka.

K tomu lze dodat, že naše babičky a prababičky věděly, že mnoho barev se dá získat z běžného koření. Copak například paprika není červená? Děti si starou moudrost získání krásy z všedních maličkostí v sobotu během odpoledne připomenuly.

Přes sto dětí, mezi nimi například Mariana, Tereza a Hana Kokšalovy, které též navštěvují různé kroužky v Domu dětí a mládeže, si v sobotním odpoledni zkusily i vykouzlení zvonečků z toho, co na počátku bylo všedním polystyrenem.

Řada lidí odcházela i s drobnými keramickými ozdobami, ale i s hrníčky a soškami. Co keramický výtvor, to originál od dětí z keramického kroužku. Například Kristyna Zemanová se dvěma syny si odnášela dva keramické andílky na stromeček. Bylo z čeho vybírat. A ještě k tomu ovocnáři nabízeli jablka a hrušky doslova jako malované.

Sobotní odpoledne v ústeckém Domu dětí a mládeže bylo doslova kouzelné.