Dnes v klubu Doma pořádá koncert Václava Koubka. „Jako protest proti aroganci moci,” řekl předseda iniciativy Jan Kvapil s tím, že na akci, která začne v 18.00 hodin je vstupné dobrovolné.

Už ve čtvrtek budou o nejdůležitějším dokumentu pro rozvoj města hlasovat ústečtí zastupitelé. Pokud jej schválí, měli by zároveň rozhodnout o zahájení prací na jeho aktualizaci zaměřené hlavně na řešení nové dopravní koncepce.

A to bez dosavadních tunelů, které vzbuzují velký odpor ústecké veřejnosti, i když byly po jejích protestech přesunuty do územní rezervy. Město obhajuje ještě letošní vydání plánu tím, že na něj čeká řada stavebníků.

„Je naprosto nesmyslný, nevyhovující, předražený,” argumentuje ale proti tomu Kvapil. Na jednání zastupitelstva nebude Stop tunelům chybět. Kvapil potvrdil, že se ještě i tam pokusí schválení dokumentu zabránit, případně udělat vše pro to, aby zastupitelům jejich souhlas zhořkl.

Pokud bude územní plán schválen, chce iniciativa podat žalobu. „Kvůli řadě procesních i věcných chyb, například nedostatečnému vypořádání připomínek, plán třeba neprojednaly ani obvody,” dodal Kvapil.