Radost by jim udělalo, kdyby do jejich ulic zajížděla městská hromadná doprava a nemuseli si připadat jako odříznutí od světa. „Máme to na autobus nebo trolejbus hodně daleko. Navíc v této části bydlí čím dál více starých lidí. Kdybych věděla, kdy jsou veřejná zastupitelstva, tak bych si došla se zastupiteli na toto téma osobně popovídat,” posteskla si místní obyvatelka Božena Bachorová.

S nářky na chybějící městskou hromadnou dopravu se přidávají i další lidé. „Mám tříletého syna. Zaplať pánbůh, už chodí sám. Když jsem ho vozila v kočárku, a šla jsem na návštěvu k rodičům, kteří bydlí ve spodní části Truhlářovy ulice, pěkně jsem se prošla. Na zastávku městské hromadné dopravy to mají místní lidé na všechny strany zhruba deset minut chůze. Bez auta je tady člověk pomalu kolikrát jako beznohý,” řekla maminka Eva.

„Nešlo by v tomto směru něco zlepšit? Vím, že se čas od času někde nějaká ta kritika objeví, ale pořád se nic neděje. Třeba na politiky platí přísloví - stokrát nic umořilo osla. Když budeme neustále na problém poukazovat, tak se zastávky v budoucnu dočkáme. Myslím si, že když se některá z místních politických stran zaslouží o zavedení hromadné dopravy do této části Střekova, tak si u zde bydlících lidí připíše politické body,” dodala.

Starousedlíci přitom pamatují, že byly časy, kdy do této lokality městská hromadná doprava zajížděla.

„Kdysi projížděla Žukovovou ulicí jedenáctka na Novosedlické náměstí. Zastávku měla naproti mlékárně, která byla na rohu spodní části Truhlářovy ulice. Nebo sedmnáctka, která projížděla Jeseninovou ulicí, kde byla zastávka na znamení. Bývalou točnu ještě dnes můžete vidět na křižovatce ulic Truhlářova a Jeseninova, ” vypráví starší muž, který si nepřál zveřejnit své jméno.

Starostka Střekova Miroslava Lazarová radí místním lidem, aby neházeli „flintu do žita” a podali na střekovskou radnici podnět k zavedení městské hromadné dopravy do této části obvodu. „Podnět předáme na magistrát, aby se začal vzniklou situací zabývat. Dále poputuje na dopravní podnik, který musí propočítat, kolik cestujících by případný spoj využívalo,” řekla Lazarová.