Na redakci Ústeckého deníku se obrátila Radka Kolstrunková, kamarádka jednoho ze zaměstnanců, se stížností na policejní postup šetření celé události.

„Ze soboty na neděli vykradli restauraci Maha a ukradli kasu. Hlášeno na Policii České republiky v neděli v 11 hodin dopoledne. Je pondělí 12. prosince 7.55 hodin a nikdo z fízlů nedorazil,” napsala doslova v e-mailu redakci a vylíčila dále údajný telefonní rozhovor mezi policisty a obsluhou.

Policista: „Jo , někoho tam pošleme, ničeho jste se nedotýkali?”

Obsluha: „Ne.”

Policista: „V pořádku.”

Policie to vyvrací

Radka Kolstrunková se kromě medií rozhodla obrátit se se stížností na kontrolní orgány republikové policie.

„Regulérně podávám stížnost na Policii ČR. Chci, aby věděli i ostatní občané Ústí nad Labem, jak pracuje za naše daně,” napsala v dopise Kolstrunková.

Mluvčí Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje Šárka Poláčková uvedla, že hned po nahlášení se stížností začal zabývat odbor vnitřní kontroly.

„Šetřením příslušníci odboru zjistili, že na obvodní oddělení přišel nahlásit celou událost jeden z číšníků restaurace. Ale zároveň řekl, že majitel nechce mít s policií nic společného a nebude s ní komunikovat. Přesto policisté celý skutek zaevidovali s tím, že v restauraci zjistili zlomený klíč v zámku a odcizenou pokladnu. Odmítám tedy kritiku, že by policisté byli v šetření nečinní a nekonali,” uvedla Poláčková.

Rozhovor na facebooku

Veronika Hyšplerová, mluvčí ústecké policie, k případu ještě dodala, že číšník měl po policistech požadovat nějaký kamerový záznam.

Radka Kolstrunková se z obvinění policistů z nečinnosti nakonec snažila vycouvat. Řekla, že takto si měl postěžovat její kamarád na sociální síti facebook.

„Já v restauraci nepracuji. Tak to, jak jsem vám napsala, zveřejnil kamarád na facebooku. Zajděte si do Maha,” řekla teď už vyhýbavě Kolstrunková.

Majitel restaurace Maha David Polata, kterého redaktor v restauraci zastihl, řekl, že nechce celou záležitost komentovat.

„Nebudu se k tomu vyjadřovat. Do médií už vůbec ne. Celé je to hodně zamotané. Číšník už u nás nepracuje a stížnost na policii je akce jedné slečny,” řekl pouze Polata.