Který se mu povedlo vybrat díky solidaritě návštěvníků stránky. „Je to ten nejhezčí dárek k mým dnešním narozeninám a nadcházejícím Vánocům. Nečekala jsem to. Kytka jak na vdávání a ty peníze je pro mě těžké vůbec vzít. Hlavně v dnešní době, kdy má každý co dělat s vlastní korunou,” nešetřila slovy poděkování seniorka.

Spolu s Františkem Janatou přišli přidat vybranou částku stařence i dva dárci, Marek Košín a Tomáš Váňa. „Přispěl jsem sto korunami. Vůbec jsem neváhal peníze dát, když jsem se o příběhu dozvěděl,” řekl Tomáš Váňa, student Sociálně-ekonomické fakulty UJEP.

Dosud neznámým podvodníkům se podařilo z důvěřivé seniorky vylákat dva tisíce korun, když ji oslovili, že přivezli brambory sousedovi, který není doma, a jestli by je tedy nepřevzala ona. Žena v domnění, že dělá dobrou věc a pomůže druhému, neváhala s pomocí.

„Zkusili jsme na facebookové stránce Ústí nad Labem zlomit všechny uživatele pro dobrou věc. Hlavně ty, které příběh okradené seniorky oslovil. Povedlo se. Přes účet jsme vybrali 1 500 korun a od dárců, které jsem oslovil, jsem vybral 1 050 korun. Celkem přispělo 27 lidí, což mě velmi těší,” poděkoval všem dárcům František Janata.