Jak to bude s občerstvením na plesech a na koncertech? Na to se ptají Ústečané, kteří se za kulturou nebo společenskou událostí chystají do kulturního domu. Končí zde totiž v souvislosti s rekonstrukcí zdejší restaurace.

„Já jen doufám, že si nebudu muset nosit svoje chlebíčky nebo sváču v kapse u saka,“ ironizoval třeba Antonín Blažek z Neštěmic. „To by už byl opravdu vrchol. Já nechápu, proč museli tu restauraci zavřít ještě před sezónou?“

Marie Vrchotová se zase pozastavovala nad tím, že pořadatelé budou muset zvát externí firmy. „Takhle občerstvení nepatří na plesech k nejlevnějším, a co teprve teď?“ ptala se. Ředitel kulturního střediska Emil Vraspír, který má na starosti i kulturní dům, řekl, že problémy ohledně toho by neměly být. „Občerstvení je zajištěno standardně, stejně jako v minulých obdobích,“ potvrdil.

Bývalý dlouholetý nájemce restaurace Milan Křikava jen uvedl, že místo něj teď zřejmě budou restauraci v kulturním domě provozovat Roman Sluka a Jan Vrba. „Zatím to vypadá, že pronájem bude mít dočasně pan Sluka a vše ostatní asi bude předmětem dalšího výběrového řízení,“ komentoval to.

Ústecký promotér Zdeněk Kymlička z Agentury For, který je známý například pořádáním Plesu Ústečanů, k tomu sdělil, že s ním už o občerstvení na akcích v kulturním domě opravdu hovořili. „Pan Vrba se mnou jednal například ohledně občerstvení na koncertě Fešáků,“ dodal Kymlička s tím, že nic bližšího mu není známo.

Vrba, bývalý provozovatel restaurace na výletním zámečku Větruše potvrdil, že se na zajištění plesové sezóny jako restauratér podílí. „Jsem subdodavatelem pana Sluky, který zajišťuje gastronomii pro dům kultury,“ vysvětlil. „Je to o panu Slukovi, který tu bude během plesové sezóny. Já osobně žádné plány s restaurací nemám. Záleží na tom, jak dopadne výběrové řízení. Co bude za rok, nevím.“

Sám Sluka řekl, že ve skutečnosti není novým nájemcem restaurace. „To se musí celé přestavět, ale určitě se přihlásím do výběrového řízení, až to bude hotové,“ popisoval své plány. „Jinak co se cen volného prodeje nápojů a třeba chlebíčků na akcích týká, ceny budu mít standardní, podobně jak to bylo v posledních dvou letech. Budeme muset ceny jen přizpůsobit vyššímu DPH a cenám vody či energií,“ dodal.