Dopravu na severu Čech stále více komplikuje sněžení. Začalo během dopoledne v Lužických horách, kde se tvoří kolony váznoucích kamionů, a sněhu i problémů na silnicích přibývá už i v nížinách. V Teplicích zapadávají v břečce trolejbusy, uzavřeny byly i příhraniční tunely na dálnici D8 a obtížně průjezdná je i silnice číslo 13 mezi Mostem a Chomutovem. Silničáři mají v terénu asi tři čtvrtiny vozového parku a nepluhují jen na Litoměřicku a Lounsku, kde zatím příliš nesněží. Řekla to Lenka Holovská z krajské správy silnic.

Problémy začaly zhruba v 10:00. Kolona kamionů začala na sněhu váznout zejména v prudkém kopci Šebr na silnici z České Lípy do Rumburku a potíže měly vozy i v České Kamenici. Podobně tomu bylo i na Chomutovsku v horském úseku přes Horu Svatého Šebestiána, kamiony váznou zejména z německé strany. Sněžení se navíc přesunulo postupně i do nížin a silnice začala pokrývat břečka tající hmoty.

Kamiony už stojí v kolonách i u Teplic, ve městě pak zase s břečkou jen s obtížemi bojují trolejbusy. Města se v odpolední špičce rychle ucpávala a jen obtížně průjezdná byla odpoledne i čtyřproudová silnice číslo 13 mezi Mostem a Chomutovem.

Na řadě míst se staly menší nehody osobních aut, která nedobrzdila, i kamionů. Na D8 uvízl kamion i u horských tunelů, které musely být odpoledne zhruba na hodinu uzavřeny. "Řekla bych, že nejhorší situace je v Krušných horách, na Šebru a obecně tam, kde jezdí kamiony," řekla Holovská. Silničáři mají v terénu nyní 57 aut, tedy asi tři čtvrtiny svého vozového parku. Odpočívají jen některá auta na Litoměřicku a Lounsku, kde zatím sněží jen málo.

Zatímco ve východní polovině Česka se po poledni držely teploty ještě kolem sedmi stupňů Celsia, na severozápadě už klesly k nule. Podle předpovědi počasí se budou teploty pohybovat kolem bodu mrazu i v příštích několika dnech a sněhu ještě přibude.