Tak mluví o letošním charitativním kalendáři Mateřství - úl na téma Táta a já Daniel Zaur, jenž pózuje se svým synem na únorové stránce.

Daniel Zaur s třiapůlročním synem Miroslavem je třetím párem otce a ratolestí, který představujeme v rámci charitativního kalendáře Mateřství úl pro Dětskou kliniku Masarykovy nemocnice. Na vzniku letošního ročníku se podílely Alexandra Rajdlová, Denisa Řehánková a Radka Gabrielová. Fotografoval Petr Berounský, který stejně jako loni pořídil snímky zdarma.

„O kalendáři na pomoc nemocným dětem vím od samého začátku, kdy vznikl. Jednou z autorek je má známá Denisa Řehánková. Po třinácti letech jsem se vrátil do Čech z Anglie, takže když mě oslovila o pomoc, nebylo co řešit,” řekl.

Daniel Zaur málem fotografování kalendáře nestihl, nakonec však všechno dobře dopadlo. „Denisa mě požádala, abych poslal nějaké svoje i synovy fotografie panu Berounskému. Já to udělal a poté mi zavolala Radka Gabrielová a dala mi termín fotografování,” uvedl a dodal, že z Anglie pak dorazil právě včas.

K jejich návratu zpět do Čech prý přispěla vysoká úroveň zdejších mateřských školek.

„Chci, aby Míra chodil do českých škol. U nás je lepší úroveň školství než v Anglii,” uvedl tatínek, co ho přimělo vrátit se po třinácti letech do Ústí.

S fotografováním zkušenosti neměl, pohodová atmosféra v atelieru Petra Berounského však z něho i syna shodila všechnu trému.

#nahled|https://g.denik.cz/54/f6/20111216_tata_ja_materstvi_kalendar__1__denik_clanek_hp.jpg|https://g.denik.cz/54/f6/20111216_tata_ja_materstvi_kalendar__1_.jpg|Daniel Zaur s třiapůlročním synem Miroslavem.#

„Já jsem strach až tak neměl. Mírovi asi jako každému dítěti ale chvíli trvá, než se rozjede. Potom ho bylo všude plno. Byl fantastický a nakonec snášel fotografování lépe než já,” popsal fotografování Zaur.

Cena jednoho kalendáře je čtyři sta korun a v prodeji ho Ústečané najdou v Clarionu na Špitálském náměstí, Jasnetu v Moskevské ulici nebo Fantazii v Pivovarské ulici.

Lidé, kteří se rozhodnou zpříjemnit léčbu nemocným dětem na Dětské klinice Masarykovy nemocnice, mohou také využít transparentního účtu 3562854028/5500 a přispět tak libovolnou částkou.

Vítěz a foto

Každý pátek vám představíme jednoho z „účinkujících” v charitativním kalendáři Táta a já. Až představíme všechny, tak na usteckydenik.cz spustíme hlasování o nejsympatičtějšího tatínka s potomkem a ten pak od fotografa Petra Berounského dostane rodinné fotografování i s vizážistkou v ceně 2500 a odnesou si tři vybrané snímky v plném rozlišení a vyretušované na CD.