Finanční motiv zatím nikdo nemůže jednoznačně potvrdit, ale je pravděpodobný.

Když si policisté 13. prosince ráno kolem osmé hodiny přišli pro muže podezřelého z vraždy, nejednalo se o nikoho, kdo by byl policistům známý trestnou činností. Něco málo škraloupů proti mravopočestnosti sice měl, ale ničím výrazně nevybočoval.

Jedno měli společné

Vraha a oběť spojovalo především to, že oba nikde nepracovali a živili se všelijak. Proto se pravděpodobně dostali do sporu okolo jejich příležitostných aktivit. Tento motiv zatím není oficiálně potvrzen, protože muž podezřelý z vraždy zatím drží bobříka mlčení.

Ačkoliv z počátku podle Heleny Pšeničkové z ústeckého krajského policejního ředitelství měli policisté jen minimum informací, a dodnes není přesně jasné, čím se oběť vražedného útoku živila, postupně se podařilo složit mozaiku informací, která vedla k zadržení podezřelého muže v Malšovicích.

„Z výslechů svědků a osob žijících v širokém okolí jsme zjistili, že muž podezřelý z vraždy je známý oběti řidiče BMW. Pravděpodobně řidič z Prahy přijel za ním. Jako motiv předpokládáme nevyrovnané finanční vztahy mezi oběma muži, kteří se živili podobně, nebyli nikde zaměstnaní, ani nebyli oficiálně podnikatelé. Zadržený muž je prakticky nemajetný, nepatří do žádných mafiánských struktur, taktéž nemáme takový poznatek ani o oběti,“ uvedla kriminalistka Pšeničková.

Vyhodnocují stopy

V pátek soudce ústeckého soudu rozhodoval o uvalení vazby na podezřelého z vraždy, a kriminalisté a technici, vyhodnocují stopy z místa činu a také z BMW. Vozidlo patřící zavražděnému bylo nalezeno v ústecké čtvrti Krásné Březno.

Pětatřicetiletý muž je podezřelý z vraždy, loupežný motiv zjištěn nebyl.