von Aussig: Jak je možné dosáhnout u nakladatelů tak perfektní a výnosné smlouvy?
Musí o vás být zájem, jako o autora. Z několika nabídek jsem si vybral tu nabídku, která mi nejlépe vyhovovala. Vzal jsem si za vzor kontrakty s vydavateli, které uzavřeli Tony Blair a Gerhard Schroeder. Dnes jsem se znovu informoval u vydavatele a tvrdí mě, že bylo prodáno 40 000 výtisků knihy mých pamětí.

Hana Andrášová: Jsem knihkupec ze severních Čech, objednal jsem 10 knih Plnou parou v politice a za celý měsíc jsem prodal jeden výtisk a po měsíci přišel neznámý pán, který skoupil všech zbývajících 9 výtisků. Co říkáte těmto praktikám?
A kdo byl ten neznámý pán? Byl to můj příbuzný? Co když kupoval knihy pro své známé, přátele, spolupracovníky. Já to nevím, a vy asi také ne. Nevím, proč by mě mělo pohoršovat, když jsou knihy prodané. A Vás by to mělo těšit, máte svůj rabat doma.

Honza: Kolik stran ještě hodláte rozklížit ku vlastnímu prospěchu a která bude další?
Nemám potřebu rozkližovat žádnou stranu. Sociální demokracii jsem vybudoval v roce 1990 z ničeho jako její ústřední tajemník. Tuto stranu jsem zachránil před zničením na jaře v roce 2005, kdy se zmítala v nekončících skandálech na 10 procentech volebních preferencí. A teď buduji jinou reformně socialistickou stranu, jejíž program budu velice zásadově prosazovat.

Jindra: Jak by bylo možno narušit mnohaletou oranžovo-modrou hegemonii na Ústecku?
Pokusí se o to Národní socialisté pod mým vedením. Chceme předložit seriózní program a velmi dobrou nabídku osobností, ochotných pracovat ve prospěch tohoto kraje.

Red: Jak se zařadí strana NS-LEV 21 mezi spektrum politických subjektů. Jak moc vlevo, nebo vpravo?
Říkáme, že jsem stranou levého středu. V našich řadách jsou lidé levicově, levostředově i sociálně liberálně, tedy středově orientovaní.

Artur Janoušek: Jak je možné, že vaši stranu Národní socialisté sponzoruje pan Jaroslav Andres, kterého si pamatuji jako normálně pracujícího člověka s průměrnými příjmy a v dnešní době do vaší strany lije miliony korun a pronajal vám luxusní dům, který je rekonstruován za 40 milionů údajně v majetku kmotra Janouška, kde nájem stojí 350 tisíc korun měsíčně?
Nájem je pokud vím 300 000 korun měsíčně a pan Andres má firmu, která si to může dovolit. Je podnikatel. A dům v majetku pana Janouška není, máte pozoruhodně špatné informace. Není to ostatně ani luxusní administrativní budova, ale budova vybavená úplně stejným standardem, jakých jsou po Praze stovky. A desítky volných.

Ivan Kindl: Pane Paroubku, proč jste si vybral Ústecký kraj pro poslanecké volby a pro nadcházející krajské volby?
Už od roku 2006 jsem poslancem Sněmovny za tento kraj. Znám dobře jeho problematikua myslím, že mu mohu pomoci.