Najdete tu betlémy z Chile, Kanady nebo Peru. Hned u vchodu jsou papírové postavy v životní velikosti. V levé části výstavy jsou vedle sebe dva betlémy, které by se daly s trochou nadsázky i sníst. Jeden je z perníku, druhý z bílého těsta.

Jak uvedl arciděkan Miroslav Šimáček, každý rok je cílem výstavy nechat návštěvníky chrámu vstoupit do duchovního rozměru Vánoc. „S výstavou betlémů v kostele začal páter Antonín Sporer, který má zálibu ve sbírání betlémů. Díky jeho sbírce mohou návštěvníci spatřit například betlém z Afriky,” uvedl Miroslav Šimáček.

Že k Vánocům nepatří jen shon za nákupy, ale také je třeba se na chvíli zastavit, potvrdila Lucie Vlková z Mostu, která se na betlémy přišla podívat se svým tříletým synem. „Pocházím z Ústí a vím, že se tady každoročně výstava koná. Proto jsme si sem odskočili a prohlídli si vystavované betlémy,” řekla Lucie Vlková.

Prohlédnout si betlémy mohou návštěvníci až do 1. ledna. Dveře kostela jsou veřejnosti otevřeny každý den od 9.00 do 17.00 hodin. Na Štědrý den a silvestra se brána uzavírá o hodinu dříve a na první a druhý svátek vánoční se otevírá od 13.00 hodin.

Zpracoval Petr Sochůrek a Miroslav Vlach