Honza: Není to i vaše chyba, že nemůžete najít sponzora?
K odpovědnosti se jako manažer klubu samozřejmě přihlásím, ale snažíme se o sehnání hlavního partnera už pomalu osm devět let a tu chybu, proč se to nedaří, neumím diagnostikovat. Osobně jsem nabízel i varianty, že klub prodáme, že ho může vézt jiný manažer, ale na tyto výzvy nikdo nereagoval. Volejbal zřejmě obecně není pro generální partnery zajímavý, protože nikde v republice žádné družstvo nemá ekonomicky tak význameného generálního partnera.

Jiří: Neuvažovali jste o sbírce mezi fanoušky, díky které byste mohli získat alespoň část prostředků na záchranu v extralize?
Pár fanoušků už mě oslovilo, že by bylo ochotno nějakou částkou na provoz přispět. Velice si toho vážím a trochu mě to dojalo, že taková iniciativa vzniká. Určitě to teď nebudu nějak rozjíždět, ale uvažuji o akci na konec ledna.

Karčí: Neuvažoval si v tejto situácii nad krajným riešením, že by družstvo Ústí vystupovalo v extralige oficiálne ako „farma” nejakého silnejšieho družstva, trebárs Liberce alebo Českých Budějovic? Moja druhá otázka, alebo skor prvá, je, čo by mohlo v tejto situácii pomocť zachovaniu extraligovej účasti aspoň na túto sezónu?
Oficiálně nelze v extralize startovat jako farma souběžně s jiným klubem. Ovšem nějaká spolupráce se silnými kluby existuje, na poli „půjčování hráčů”. Ekonomická spolupráce nepřipadá v úvahu. Zachránit klub může jen vstup finančně silné firmy do volejbalu, nebo může situaci ovlivnit město navýšením rozpočtu pro rok 2012 pro volejbal.