To jsou slova Michala Doležala, který zdobí se svým synem Míšou březnovou stránku letošního charitativního kalendáře Mateřství - úl na téma Táta a já.

Michalové Doležalovi, otec a syn, jsou čtvrtým párem otce a ratolestí, který představujeme v rámci charitativního kalendáře Mateřství úl pro Dětskou kliniku Masarykovy nemocnice. Na vzniku letošního ročníku se podílely Alexandra Rajdlová, Denisa Řehánková a Radka Gabrielová. Fotografoval Petr Berounský, který stejně jako loni pořídil snímky zdarma.

„Autorky projektu Mateřství - úl mají mou velkou podporu. Proto jsem kromě fotografování neváhal přispět také finanční pomocí na vážně nemocné děti. Člověk nikdy neví, co ho v životě nebo životě jeho blízkých potká. Takže by neměl určitě váhat s pomocí druhým,” uvedl dvaatřicetiletý finanční poradce.

„Nechal jsem se přemluvit a manželka Miloslava byla také absolutně „pro” do kalendáře jít. Nakonec focení bylo profi a vládla při něm dobrá atmosféra,” doplnil Michal Doležal.

Vítěz a foto

Každý pátek vám představíme jednoho z „účinkujících” v charitativním kalendáři Táta a já. Až představíme všechny, tak na usteckydenik.cz spustíme hlasování o nejsympatičtějšího tatínka s potomkem a ten pak od fotografa Petra Berounského dostane rodinné fotografování i s vizážistkou v ceně 2500 a odnesou si tři vybrané snímky v plném rozlišení a vyretušované na CD.

Malý Míša je podle jeho slov živé, hyperaktivní dítě.

„Je to taková neřízená střela. To má po mně, já také dlouho nevydržím na jednom místě. Co se týká vzhledu, tak Míša je mi více podobný ve tváři než mamince. Po ní má zase blond vlasy a světlou pleť,” řekl závěrem šťastný tatínek.

Cena jednoho kalendáře je čtyři sta korun a v prodeji ho Ústečané najdou v Clarionu na Špitálském náměstí, Jasnetu v Moskevské ulici nebo Fantazii v Pivovarské ulici.

Lidé, kteří se rozhodnou zpříjemnit léčbu nemocným dětem na Dětské klinice Masarykovy nemocnice, mohou také využít transparentního účtu 3562854028/5500 a přispět tak libovolnou částkou.