V centru pro opuštěná zvířata v nouzi probíhá od čtvrtka, až do Štědrého dne akce „Ježíšek pro chlupatý kožíšek”. Jak řekla Jaroslava Ježková, vedoucí útulku, lidé nosí kromě žrádla a pelíšků také vodítka a obojky.

„Dopoledne tady byly hlavně školy. Letos je to trochu slabší, jak v minulých letech. Akce trvá, až do Štědrého dne, tak je předčasné to hodnotit,” řekla Ježková.

Ježíška pejskům udělaly kamarádky Tereza a Lucie, které chodí venčit pejsky do útulku pravidelně. „Pomáhat chodíme přes rok. Našimi nejoblíbenějšími pejsky jsou Besina a Lery,” řekly slečny. Další kdo zavítal na akci Ježíšek pro chlupatý kožíšek do útulku byl Antonín Smoka.

„Útulek podporujeme pravidelně. Loni jsme si tady vzali pejska, kterého chodíme ukazovat,” řekl. Na Ježíška si zahráli také vítězové ankety Psí sympaťák Ústeckého deníku. Manželé Környeiovi, kteří s křížencem yorkšírského teriéra a maltézáka jménem Megi s počtem 995 hlasů obsadili třetí místo věnovali cenu právě ústeckému útulku.

„Chtěla bych Környeiovým poděkovat. Jsme rádi za každou pomoc,” uvedla vedoucí útulku Jaroslava Ježková. Jelikož na výzvy redakce pro vyzvednutí ceny nereagovala Pavlína Břízová, která s chodským psem Ellie obsadila s počtem 1268 hlasů druhé místo, rozhodla se redakce cenu věnovat také ústeckému útulku. Psí pamlsky do soutěže Největší sympaťák Ústecka věnoval Zverimex na Masarykově ulici.

Vítězkou ankety se stal kříženec Maggie s paničkou Martinou Vajglovou. Ta si z redakce odnesla také balíček od Zverimexu a navrch celoroční předplatné Ústeckého deníku, které do soutěže věnovala stáj tahačů Buggyra.