Důvod? Jeho provozovatel Vítězslav Stránský se prý nedohodl s kulturním střediskem na zaplacení dlužných nájmů. „Dlužíme tři nájmy, je to zhruba 70 tisíc korun,“ potvrdil Stránský. Ekonomka střediska Jana Mládková ale oponovala, že dlužná částka je mnohem vyšší.

„Přesnou sumu sdělit nemohu. Nájemce nám dluží dlouhou dobu a my jsme už vyčerpali všechny možnosti. Není už žádná další možnost, jak se domluvit. Zkoušeli jsme splátkové kalendáře, několikrát jsme dokonce upustili od výpovědi smlouvy. Vše můžeme doložit. V současné době už to řeší náš právní zástupce. Nehledě na to, že jsme příspěvková organizace města,“ řekla Mládková.

Klub má zavřeno od Nového roku, upozorňuje na to ostatně i na svých webových stránkách.

„S panem ředitelem jsem měl ústní dohodu, že do konce kalendářního roku dlužné peníze uhradíme a otevřeme tak jednání o smlouvě na další rok,“ uvedl Stránský, který měl podle svých slov peníze připravené.

„Mé ztráty jsou několikanásobně větší v situaci, kdy nemohu pokračovat v podnikání. Oproti dohodě přišla výpověď a nebyla snaha věc konstruktivně řešit, jediná kompetentní osoba nebyla schopna ani zvednout telefon,“ dodal s tím, že se nabízí otázka, zda prostor klubu spíš není domluven pro někoho jiného.

Na obranu klubu už vystoupilo i sdružení Stop tunelům. „Pod taktovkou ředitele kulturního střediska Vraspíra tak hrozí zánik opravdového kulturního centra s dlouholetou tradicí, aniž by bylo jasné, co s klubem bude dál,“ komentoval situaci Jan Kvapil, předseda sdružení.

V souvislosti s tím upozornil i na neobnovení nájemní smlouvy na restauraci domu kultury. „Údajně za ní stojí RS Catering ústeckého řezníka Romana Sluky, která s pravděpodobností rovnající se jistotě vyhraje „výběrové řízení“ na budoucího provozovatele,“ dodal Kvapil.

Rok 2011:
63 koncertů, 50 parties, 10 divadel, představení či přednášek, 11 turnajů ve stolním fotbálku (včetně mistrovství ČR), hrálo zde 118 kapel z 11 zemí světa.
Za 4,5 roku existence:
290 koncertů, 227 parties, 51 divadel, představení, promítání či přednášek, 45 různých turnajů a turnájků, hrálo tu 428 kapel z 18 států světa
…to vše bez dotací!

Klub Circus už dávno není brán jen jako podnik pro mladé a pro studenty. Scházeli se tu lidé i starších generací. Jedna z návštěvnic klubu, Zuzana, jeho konec nese dost nelibě.„Město asi chce zlikvidovat takovéto klubíky všechny,“ rozčílila se.

„Každopádně se tu po mladých pěkně šlape. Řešíme se známými, kde se budeme scházet. Je to hnus, Circus prostě k Ústí patří!“ Martin Nosek, učitel a kapelník skupiny Houba na facebooku zase napsal: „Zrušení tohoto klubu je neskutečná ztráta pro nezávislé kapely, návštěvníky i pro město.“

Ředitel kulturního střediska Vraspír měl včera vypnutý telefon a zaměstnanci organizace redakci tvrdili, že je příliš zaneprázdněn, s tím, že k dispozici bude až 6. ledna.

Vraspír nahradil na jaře 2011 ve funkci ředitele kulturního střediska svého spoluhráče z kapely Bonifanti Ivana Dostála, který se stal místostarostou Severní Terasy.