Všebořice – Na poštu v sobotu i v neděli. To není píseň budoucnosti, to je realita dnešních dní, kdy Česká pošta přesunuje své pobočky do ústeckých obchodních center. Nově najdou od začátku roku Ústečané pobočku České pošty v Kauflandu ve Všebořické ulici, která má otevřeno i o víkendu.

Ze dvou pošt Na Rondelu a ve Všebořicích vznikla v Kauflandu nová pobočka. S otevřením nové pobočky došlo ke zrušení dvou zmiňovaných pošt.

„Je to jenom dobře, že člověk může využít služeb pošty i o víkendu. Kolikrát zjistí, že potřebuje rychle poslat balík nebo doporučený dopis a hledá nejbližší pobočku, která má zrovna otevřeno,“ řekl Kamil Kovářik.

Jak uvedla mluvčí České pošty Marta Selicharová, nová pobočka přináší zákazníkům o mnoho více komfortu.

„Zákazníci mohou využít klasických poštovních služeb jako na původních pobočkách. Samozřejmostí jsou služby i Czech POINTu, kopírovacích služeb nebo sázkový terminál on-line,“ dodala Selicharová.

Pošta je bezbariérovou, takže ji mohou využít jak maminky s kočárky, tak tělesně handicapovaní lidé. Otevřeno má ve všední dny a v sobotu od 8.00 do 18.00 hodin. V neděli od 12.00 do 18.00 hodin.

Mapa poštovních poboček v Ústí.

Otevření nové pobočky pošty v Kauflandu si také pochvaluje starosta centrálního obvodu Jan Tvrdík.

„Je to jenom dobře, že se přesunula pobočka do obchodního centra. Lidé si tak při jednom nakoupí a vyřídí případné záležitosti na poště. Výhodou je samozřejmě bezbariérový přístup,“ řekl.

Vedení České pošty chystá také přesunutí trmické pobočky z ulice Fügnerova do nedalekého hypermarketu Globus. I tato pobočka bude nově bezbarierovou a bude mít otevřeno i o víkendu.

„Přesný termín otevření pobočky jsme ještě nestanovili, ale bude to v první polovině letošního roku,“ řekla Selicharová.

Samotní Trmičané ale přestěhování pošty kritizují.

„Pro nás místní to je z ruky. Když budu chtít jít na poštu, buďto si zajdu nebo budu muset jet autobusem,“ řekla Monika Kropáčová.

Nově od letošního roku nenajdou Ústečané pobočku pošty Na Předmostí. Ta byla definitivně zrušena.