U brány svítí smuteční svíčky. Za ní je vidět vrak osobního auta modré barvy. V pozadí trčí příbytek z karavanu, obehnaný dřevěnými a umakartovými deskami. Právě tady se pitbulterier zakousl do krku svého pána a zabil ho.

Stalo se to na zahradě v chabařovické zahrádkářské kolonii v ulici U Haly. Jednalo se o osmačtyřicetiletého muže, který se psem bydlel na zahradě po celý rok.

O případu jsme informovali zde:
V Chabařovicích našli mrtvého muže, napadl ho jeho pes

Jak uvedla mluvčí ústecké policie Šárka Poláčková, nařízená soudní pitva prokázala, že se zranění, kterým muž na místě podlehl, neslučovala se životem. „Pitva ukázala, že smrtelná zranění způsobil pes muži v oblasti krku,“ řekla.

Jaroslav Šubrt byl s manželkou u místního lékaře, když přijeli policisté, že potřebují ohledat mrtvého. „Čekal jsem na parkovišti. Přišla žena, že se našla mrtvola. Večer jsme se ze zpráv dozvěděli, co se stalo,“ vylíčil muž.

Starší žena bydlící v blízkosti zahrádkářské kolonie o usmrceném muži mluví jako o samotáři. „Znala jsem ho od vidění. Zdravili jsme se. Na zahradě bydlel asi tak dva roky. Prý se rozvedl a ženě nechal byt. Byl slušný i do práce zřejmě chodil. Někde asi hlídal, protože donedávna jezdil bílou dodávkou, která tu přes den nebo přes noc stála. Chodil také v maskáčích nebo černých kalhotách. Vypadalo to, jako uniforma,“ řekla Jana O.

Pitbulteriéra měl muž od štěněte. „Měl ho od malička. Psovi může být tak rok a půl. Utíkal mu, vždycky se podhrabal. Nebyl zlý. Normálně jsme si ho hladili. Je pravdou, že jeho pán byl na něho dost hrubý. Měl ho i na převýchově. Je to tragédie, co se stalo, chodím k zahradě zapalovat svíčky,“ řekla smutně žena.

Starosta Chabařovic Josef Kusebauch uvedl, že pitbulteriéra umístili strážníci do místního kotce. „Pes je dostatečně zajištěný a lidé se nemusí ničeho obávat,“ uvedl.

Když si přijel reportér Deníku psa vyfotografovat, srazil se u kotce s odjíždějícími kriminalisty. „Je klidný, v pohodě,“ řekl jeden z nich.

To potvrdili i muži, kteří práci kriminalistů sledovali zpovzdálí. „Běhali s ním po louce a nic. Je ho škoda, nebude ho nikdo chtít,“ řekl Pavel Chrudimský.
Co bude se psem dál, není jasné, Kvůli počátečnímu vyšetřování policistka Šárka Poláčková nedokázala na tuto otázku odpovědět.