Ředitele základní školy v Libouchci Zdeňka Fišeru, kterého v listopadu zadrželi ústečtí kriminalisté za údajné zneužívání nezletilé dívky, pustil soud z vazby a opět vede školu.

O případu jsme informovali zde: Ředitel školy v Libouchci údajně zneužíval žákyni

Zdeněk Fišer nechce do uzavření kauzy obvinění nikterak komentovat. „Byl jsem propuštěn na základě slibu, takže se nebudu k ničemu vyjadřovat do uzavření celého případu,“ řekl.

Čtěte také: Ředitel školy v Libouchci je stále ve vazbě

Jak uvedla mluvčí Krajského soudu v Ústí nad Labem Irena Jeřábková, pominuly totiž podmínky vazby.

„Jednou z těch podmínek je, že dívka dosáhla věku 15 let, tedy obviněný se vůči ní nemůže dále dopouštět trestného činu pohlavního zneužívání. Vyslechnuti byli také již všichni svědci. Orgány činné v trestním řízení také zajistily data z mobilních telefonů,“ řekla.

Zdeněk Fišer je podezřelý, že pohlavně zneužil čtrnáctiletou dívku. Ta se měla podle neoficiálních informací svěřit matce, která vše nahlásila na policii. Zda Zdeněk Fišer stane před soudem není zatím jasné.

„V případě, že bude obviněný obžalován, soudce bude již jen provádět výslechy vyslechnutých svědků. Pokud by se v jejich výpovědích objevily rozpory, má soudce dost možností, jak tyto rozpory v jejich výpovědích odstranit,“ doplnila Irena Jeřábková .

Vyšetřování údajného pohlavního zneužívání čtrnáctileté dívky ze strany ředitele dozoruje okresní soud v Teplicích, protože k němu mělo dojít v okrese Teplice. Sám Zdeněk Fišer si koncem minulého roku o propuštění z vazby požádal.

„Záležitost je v přípravném řízení. Obviněný požádal o propuštění z vazby, ale 27. prosince mu byla žádost zamítnuta,“ řekl tehdy předseda soudu Roman Dobeš.

Zřizovatelem Základní školy v Libouchci je sama obec. Starosta Libouchce Jiří Štěrba pouze řekl, že respektuje úkon soudu.

„Víme o tom. Vzali jsme to na vědomí. Jen chci k celé kauze dodat, že Zdeňku Fišerovi končí v červenci šestileté funkční období. Poté jako obec vyhlásíme nové výběrové řízení na vedení školy,“ uvedl Štěrba.

Po dobu, kdy byl ředitel Zdeněk Fišer ve vazbě, liboucheckou školu vedla jeho zástupkyně Dana Březinová.

Na obranu Zdeňka Fišera vznikla v Libouchci a okolních obcích petice, že prokáže-li se, že je nevinný, mohl by setrvat ve funkci ředitele školy.