Po loňské úspěšné premiéře i letos nabídne Volkswagen Ústecký 1/2Maraton unikátní příležitost proběhnutí místním chemickým závodem Spolchemie.

Závod, který se poběží 16. září 2012, také zvyšuje svoji kapacitu a umožní účast až 2800 běžců. „Trať zůstává stejná, ale obrovský zájem a předčasně vyprodaná startovní čísla v prvním ročníku nás vedou k rozhodnutí umožnit závodit více lidem,“ potvrzuje navýšení kapacity závodu projektový manažer Zoran Bartek z pořadatelské společnosti tempo team prague.

Všechny tratě

Stejně jako v roce 2011 se poběží trať 1/2Maratonu (21,097 km), 10 km a také trať pro Rodinný běh 2,5 km. Vloni se běželo v hustém dešti, přesto byla kapacita naplněna. Zajímavým výkonem se tu blýskl například boxerský mistr Evropy Lukáš Konečný.

Ústecký 1/2Maraton byl také vyhlášen nejlepším závodem podzimu v anketě prestižního běžeckého serveru behej.com. Na konci roku byla kvalita závodu potvrzena i Českým atletickým svazem, který jej vybral mezi deset nejlepších bežeckých akcí sezony.

Závod přispěl také k velmi zajímavému ekonomickému primátu Ústeckého kraje. Podle údajů Českého statistického úřadu zaznamenal právě Ústecký kraj ve třetím čtvrtletí roku 2011 nejvyšší nárůst příjezdů návštěvníků a turistů, a to o 7,5 %. Zájem o konání této akce potvrzuje i primátor Ústí nad Labem, Vít Mandík, který k tomu řekl: „Je mi potěšením opět převzít nad závodem záštitu. Celá akce je významnou sportovní a společenskou událostí a přispívá ke kladnému vnímání našeho města i kraje.“

Běžecká liga

Ústecký 1/2Maraton je součástí prvního ročníku běžeckého seriálu RunCzech.com. Cílem tohoto seriálu je nabídnout špičkové hromadné běžecké akce v těch nejkrásnějších a nejzajímavějších místech České republiky. Zároveň je tento seriál „běžeckou ligou“ pro všechny jeho účastníky, kteří se mohou poměřovat a sledovat své výkony v rámci mnoha kategorií podle věku, pohlaví a profese.

Registrovat na Ústecký 1/2Maraton se mohou běžci už teď na webových stránkách www.runczech.com. Zvýhodněné ceny startovného však platí jen do 27. května 2012!