To jsou slova Martina Zvonka, který se svými dětmi pózuje na červencové stránce charitativního kalendáře Mateřství úl, letos na téma Táta a já.

„Ke kalendáři jsem se dostal přes mou kamarádku Denisu Řehánkovou, se kterou sportuji. Nabídla mi, zda bych do kalendáře nešel,“ vypráví sedmatřicetiletý technický ředitel.

Martin Zvonek se svým šestiletým synem Tobiášem a jeden a půlletou dcerou Adélkou je osmým otcem a ratolestí, které představujeme v rámci charitativního kalendáře Mateřství úl pro Dětskou kliniku Masarykovy nemocnice. Na vzniku letošního ročníku se podílely Alexandra Rajdlová, Denisa Řehánková a Radka Gabrielová. Fotografoval Petr Berounský, který stejně jako loni pořídil snímky zdarma.

V rodině Zvonkových bylo nejdříve velké překvapení, že právě oni byli osloveni se projektu účastnit.

„Manželku to zprvu hodně překvapilo, že já budu fotomodelem. Na fotografování nás doprovodila a celé se jí to líbilo. Okolo nás byli samí úžasní lidé. Pan Petr Berounský má jako profesionální fotograf vysokou úroveň,“ uvedl pyšný tatínek.

Podpoření projektu Mateřství úl není jediné, kde se rozhodl Martin Zvonek pomoci znevýhodněným nebo nemocným dětem.

Vítěz a foto

Každý pátek vám představíme jednoho z „účinkujících” v charitativním kalendáři Táta a já.

Až představíme všechny, tak na usteckydenik.cz spustíme hlasování o nejsympatičtějšího tatínka s potomkem a ten pak od fotografa Petra Berounského dostane rodinné fotografování i s vizážistkou v ceně 2500 a odnesou si tři vybrané snímky v plném rozlišení a vyretušované na CD.

„Několikrát jsem finančně podpořil děti z různých dětských domovů, kdy jsem jim přispěl na výlet. Vážím si hodně lidí, kteří se rozhodnou podporovat děti, které jsou bezbranné a odkázané na pomoc druhých. To byl také jeden z důvodů, proč jsem neváhal do kalendáře jít,“ dodal závěrem Martin Zvonek.

Cena jednoho kalendáře je čtyři sta korun a v prodeji ho Ústečané najdou v Clarionu na Špitálském náměstí, Jasnetu v Moskevské ulici nebo Fantazii v Pivovarské ulici.

Lidé, kteří se rozhodnou zpříjemnit léčbu nemocným dětem, mohou také využít transparentního účtu 3562854028/5500 a přispět tak libovolnou částkou.