„Když jsem jel nahoru na Severní Terasu, tak to v Důlcích dost v zatáčkách klouzalo. Řidiči trolejbusů měli co dělat, aby se vyškrábali na výjezdu u autobazaru,“ líčila Ústečanka Martina Prádlová.

Jak uvedl Petr Hrdlička z firmy AVE Ústí nad Labem, do ulic města vyjela veškerá technika společnosti. „Silnice uklízíme podle harmonogramu. Chodníky ošetřujeme postupně,“ řekl.

Miroslav Kvíz ze Správy a údržby silnic řekl, že o sjízdnost silnic na Ústecku se stará třináct sypačů. „V odpoledních hodinách, jsme museli v horských oblastech nasadit frézu, protože se vytvářely závěje. Všechny silnice by měly být s největší opatrností sjízdné,“ uvedl.

Mluvčí ústecké policie Jana Matonohová doplnila, že během chumelenice nemuseli policisté řešit žádnou vážnější dopravní nehodu. „Podle krajského operačního důstojníka, vládne na silnicích klidný provoz bez větších komplikací,“ dodala.

Brzdná dráha oproti suché silnici

Mokrá – dvojnásobná
Sníh – pětinásobná
Led - desetinásobná

Zdroj: Besip team

Jan Pechout z ústeckého Besipu varuje řidiče hlavně v noci před tzv. „černým ledem“, kdy řidič nemusí na první pohled poznat od mokré silnice zledovatělou. „Na mokré silnici se brzdná dráha oproti suché prodlužuje na dvojnásobek. Na ledu až na desetinásobek. Na zasněžené je to pětinásobek,“ upozornil.

Meteorologové také varují před postupně se měnícími sněhovými přeháňkami na déšť se sněhem.. „Kolem půlnoci, k nám bude proudit chladnější a vlhký vzduch od západu až severozápadu. V neděli opět očekáváme sněhové přeháňky nebo smíšené. Nejvyšší denní teploty 3 až 6 °C, na na horách -3 až 0 °C,“ uvedl meteorolog Martin Novák.