Přes víkend připadlo 15 až 30 centimetrů sněhu, lyžování ale poněkud komplikoval silný vítr. Příjezd lyžařů ztěžovaly v některých místech sněhové jazyky a závěje, kvůli kterým je v Krušných horách několik silnic zcela neprůjezdných.

"Návštěvnost byla velmi slušná," řekl Jiří Zmítko ze skiareálu Bouřňák. V sobotu večer se oblastí prohnala sněhová bouře. "Báli jsme se, aby neuhodilo do lan, jsou v takovém případě jako hromosvod," poznamenal. Po celou noc podle něj jezdily v areálu rolby a sjezdovky upravovaly. "Přesto byly měkké, ani stopy se kvůli neustálému sněžení a větru nedařilo upravit na sto procent, i když jsme dělali, co jsme mohli," dodal Zmítko.

Rušný víkend zažili i ve skiareálu Telnice. "Byly tu stovky lidí, parkoviště byla zaplněná do posledního místa," řekl Jindřich Holinger ze střediska. Nepříjemný byl podle něj silný vítr, ale lyžaře neodradil. Upravené byly nejen sjezdovky, ale i 15 kilometrů běžeckých tratí v okolí střediska. "Jen v lese upravovat nemůžeme, protože tam kácejí," dodal Holinger.

Na hřebenech Krušných hor leží už bezmála metr sněhu. I v noci na pondělí očekávají meteorologové další sněžení. V horách je kvůli sněhovým závějím neprůjezdná komunikace 01310 u Oseku na Teplicku, silničáři tam nasadili frézu, cesta ale bude zřejmě průjezdná až v pondělí. Stále je kvůli závějím uzavřena i silnice 223. Téměř devítikilometrový úsek z Měděnce na Loučnou pod Klínovcem a mezi Výsluním a Kryštofovými Hamry je zavátý už od pátečního večera. Sněhové jazyky komplikovaly dopravu i na silnici 219 na Vejprty, v neděli se ji už ale podařilo zprůjezdnit.