Téměř devítikilometrový úsek z Měděnce na Loučnou pod Klínovcem a mezi Výsluním a Kryštofovými Hamry je neprůjezdný už od pátečního večera a podle silničářů nebude zřejmě cesta volná dříve než v pondělí. Silnici 219 z Jáchymova na Vejprty, kde se v sobotu tvořily také sněhové jazyky, se už ale podařilo zprůjezdnit. Žádné nové problémy hlášeny nejsou, řekla dispečerka krajské správy silnic.

Neprůjezdná je také na dvou úsecích silnice třetí třídy ze Sebuzína na Ústecku a Tlučení na Litoměřicku. Tam je ale důvodem kácení stromů, které by mělo do večera skončit.

Husté sněžení a silný vítr zkomplikovaly v sobotu dopravu v kraji, problémy byly i na D8 v úseku Řehlovice - Krásný Les. V neděli se ale počasí uklidnilo a žádné vážné problémy hlášeny nejsou. Silnice jsou s opatrností sjízdné, hlavní tahy jsou většinou holé a mokré, místy se zbytky rozbředlého sněhu. Na silnicích nižších tříd leží vrstva sněhu, hlavně v horských oblastech je na silnicích silná vrstva ujetého sněhu a mohou se tam tvořit vyjeté koleje. Pro auta bez zimní výbavy jsou nesjízdné.

Místy se na silnicích může objevit námraza, na silnici 27 na ledě havaroval osobní automobil u Obrnic na Mostecku. Skončil v příkopu, řidič ale vyvázl bez zranění. Mimo silnici skončil i řidič osobního auta, který havaroval na silnici 253 u Chabařovic, i on měl štěstí. Jen pomačkanými plechy skončil také střet dvou osobních aut na silnici 568 u Klášterce nad Ohří. Motoristé by měli zpomalit a jezdit se zvýšenou opatrností, při teplotách kolem nuly mohou silnice namrzat.