Především mládežníci měli bohaté zastoupení a mezi nimi se neztratil vysoký štíhlý klučina z domácího oddílu Ondřej Šams.

Venku padal sníh, ale v nové hale na Klíši bylo pěkně horko. Za bílou sítí probíhala příprava sportovců, časový program byl rozložen do několika kategorii, zkušení rozhodčí usedli do křesel, dopingová komise pracovala na plné obrátky, role hostesky předávající medaile se ujala reprezentantka Klára Janáková, komentátor Tomáš Tkáč upozorňoval na osobní rekordy, porovnával časy, spekuloval a bavil.

Sportovní oddíl Chemička Ústí nad Labem vyslal do boje s časem na trati dlouhé 2000 m několik šikovných mládežníků a nechyběli ani zástupci VK Tyflocentra Ústí nad Labem. Všechny medaile v kategorii Zdravotně handicapovaní sportovci LTA a Zdravotně handicapovaní sportovci - zrakově postižení zůstaly tzv. doma. Pouze Václav Trnka z ČVK Praha vyfoukl zlato v kategorii zrakově postižených.

Bratrská dvojice Petr a Pavel Janákovi byla všude a mezi pozorovatele se usadil i Jindřich Janus (87), nejstarší trenér Chamičky. Mezi dorostenci zazářil sympatický Marek Šimoník (VK Marrávia Uherské Hradiště), kterého doprovázel jeho dědeček. "Vytvořil jsem si tady osobák (6.40.01) a to mi bude asi stačit na konečné druhé místo v Poháru ČR,"s úsměvem vysvětloval patnáctiletý klučina. To že je čtyrnásobný Mistr republiky z loňského roku zapomněl dodat.

Třetí místo obsadil Jakub Inger z Děřína, nejlepší z našich byl David Holý na pěkném 10. místě (startovalo 36 borců). V dorostenkách jsme zastoupení neměli, vyhrála Anička Žábová z VK Slávia Děčín. Velkou pochvalu za 9. místo z osmnácti juniorek obdržela od trenéra Janáka Veronika Slámová. "Je to její první závod a vypadá to na republiku," procedil mezi zuby spokojený muž.

Mezi juniorkami s přehledem vyhrála Lucie Źábová z VK Slavia Děčín. Vrcholem dne měl být závod juniorů, kde se prezentovalo 46 svalnatců a mezi nimi byli tři Ústečané (Šams, Hudáč, Mašita). Strhující bitva lodiček na bílém plátně nenechala nikoho v klidu, v hale bylo najednou dusno, povzbuzování nebralo konce.

Ondra Šams bojoval jako lev, na tisícovce byl čtvrtý, závěr byl krutý pro všechny borce a Ondřej se propadl na deváté místo. Nebyl s výkonem spokojený a po chvilce zmizel v šatně.

V juniorské soutěži hned prvních pět míst obsadili Pražáci a nejlepší z nich byl Ondřej Hollas. "Dne 19. února se pojede v Litoměřicích republika, tak se přijďte podívat na ty nejlepší," uzavřel trenažérský den Pavel Janák (nebo to byl Petr, jsou totiž dvojčata).

Výsledková listina

zdravotně handicapovaní sportovci LTA (500m ):
1. místo: Malý Miloslav - VK Tyflocentrum Ústí nad Labem (04:11.8)
2. místo: Šuryček Stanislav - -"-
3. místo: Neumannová Petra - -"-

zdravotně handicapovaní - zrakově postižení (500m ):
1.místo: Trnka Václav - ČVK Praha (03:20.8)
2. místo - Prokopec Karel - VK Tyflocentrum Ústí nad Labem
3. místo - Fabián Václav - -"-

dorostenci r.97 - 96 (2000m):
1. místo: Šimoník Marek - VK Morávia Uherské Hradiště (06:40.1)
2. místo: Vrátil Lukáš - VK Lysá n/L
3. místo: Inger Jakub - VK Slavia Děčín

dorostenky r.97- 96 ( 2000m):
1. místo: Žabová Anna - VK Slavia Děčín (07:21.8)
2. místo: Vlachá Julie - VK Blesk
3. místo: Jirásková Mariána - VK Smíchov

juniorky r. 95 - 94 ( 2000m):
1. místo: Žabová Lucie - VK Slavia Děčín (07:16.9)
2. místo: Weissová Lucie - ČVK Praha
3. místo: Kupková Johana - VK Blesk

junioři r.95 - 94 (2000m):
1. místo: Hollas Ondřej - ČVK Praha (06:15.3)
2. místo: Pilc Vladimír - -"-
3. místo: Kolář Adam - VK Slavia Praha

Zpracoval Miroslav Vlach