Již téměř dva měsíce platí nový Tarif v městské hromadné dopravě. Pokud jste ale našli staré nevyužité jízdenky, nezoufejte. Dopravní podnik vám je bez problémů vymění.

V první řadě je důležité tyto jízdenky neoznačovat a necestovat za ně. Vzhledem k tomu, že jsou již neplatné, tak přepravní kontrolor je oprávněn takovou jízdenku odebrat a cestujícímu uložit pokutu. Po celý prosinec byli revizoři tolerantní, ale tato tolerance je již minulostí.

Nevyužité jednorázové jízdenky si tak můžete nechat vyměnit za nové, a to v obvyklých předprodejích ústeckého dopravního podniku s případným doplatkem. Pozor, čas na výměnu máte pouze do konce letošního května.

A jak je to s předplatními kupony, tzv. legitkami? Předplatní časové jízdenky nepřenosné s prvním dnem platnosti do 30. 11. 2011 jsou platné do konce platnosti, který je na nich uveden, a to v zónách 101 (vymezena katastrálním územím města Ústí nad Labem, Trmice a katastrálním územím obce Ryjice, Řehlovice, Stebno, Habrovany, Dolní Zálezly), 111 (vymezena katastrálním územím města Chabařovice), 121 (vymezena katastrálním územím obce Chlumec) a 122 (vymezena katastrálním územím obce Přestanov). Pro zónu 431 (Krupka) je tak nutné dokoupení jednorázové jízdenky.

Máte ještě staré jízdenky? Hlasujte!