Ačkoli Ředitelství silnic a dálnic v minulých letech komunikaci včetně dálnice D8 opravilo, toto jediné místo u Řehlovic zůstalo netknuté. Rychlost zde je dokonce kvůli špatnému stavu omezená na 60 kilometrů v hodině.

Řidiče snížení rychlosti rozčiluje. „Nechápu proč, když se silnice neopravovala, se neudělalo vše kompletně. Ještě před několika měsíci to tu bylo rozkopané. Proč toho silničáři nevyužili,“ rozčiluje se Vladimír Myslík, který často jezdí do Teplic kvůli podnikání.

Místo, kde nivelační spára způsobuje schod, je označené. Jsou zde značky, které opakovaně snižují rychlost, a dokonce i výstražný vykřičník. Kdo upozornění nedbá, může si poškodit vůz. I v šedesátikilometrové rychlosti je náraz vozu velmi silný. Okamžitě po přejetí schodu ale řidič může zrychlit až na 130 kilometrů v hodině, cesta již je volná.

Podle mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Niny Ledvinové se řidiči možná opravy dočkají již během letošního jara. „Dilatační mostní závěr na komunikaci R63 v Řehlovicích je provizorně zabezpečen. V současné době se žádají finanční prostředky na tento rok a s realizací předběžně počítáme v květnu 2012,“ řekla včera Deníku Ledvinová.

Opravy silnice z Ústí nad Labem na Teplice skončily loni na konci října. Ředitelství silnic a dálnic na nejstarším úseku dálnice D8 mezi Řehlovicemi a Trmicemi začalo práce v dubnu. Hotovo mělo být už koncem srpna, jenže firmy objevily závady na mostech, termín se musel posouvat.

Oba směry se za poslední dva roky dočkaly odfrézování až na samé podloží, nového povrchu, svodidel i oprav mostů. Právě mosty si vynutily prodloužení loňských oprav, zjistilo se, že mají poškozenou izolaci.