To jsou slova Daniela Řepy, který pózuje se svou dcerou Kačenkou na srpnové stránce charitativního kalendáře na téma Táta a já.

„S Radkou Gabrielovou jsem se potkal na jedné akci, která se konala v hotelu Clarion, kde pracuji. Pověděla mi všechno o projektu Mateřství úl a mě to tolik nadchlo, že jsem neváhal s jeho podporou. Líbí se mi, že vybrané peníze jdou na konkrétní přístroj nebo zdravotní pomůcku pro děti. Není tomu tak u všech charitativních projektů, kde se vybere částka a už se neřekne, co přesně za ni bylo pořízeno,“ řekl čtyřicetiletý ředitel hotelu Clarion.

Daniel Řepa se svou dvouletou dcerou Kačenkou jsou devátým párem otce a ratolestí, které představujeme v rámci charitativního kalendáře Mateřství úl pro Dětskou kliniku Masarykovy nemocnice. Na vzniku letošního ročníku se podílely Alexandra Rajdlová, Denisa Řehánková a Radka Gabrielová. Fotografoval Petr Berounský, který stejně jako loni pořídil snímky zdarma.

„Nejdříve jsme se s Radkou Gabrielovou domluvili o tom, že v hotelu proběhne křest. Poté mě oslovila, jestli bych se nechtěl nechat nafotit do letošního kalendáře. Úplně mě zamrazilo, myšlenky na focení byly dost stresující. Nakonec mě zlomila manželka, která byla projektem Mateřství úl hodně nadšená a focením ještě víc,“ řekl Řepa.

Vítěz a foto

Každý pátek vám představíme jednoho z „účinkujících” v charitativním kalendáři Táta a já.
Až představíme všechny, tak na usteckydenik.cz spustíme hlasování o nejsympatičtějšího tatínka s potomkem a ten pak od fotografa Petra Berounského dostane rodinné fotografování i s vizážistkou v ceně 2500 a odnesou si tři vybrané snímky v plném rozlišení a vyretušované na CD.

Ani dcerka Kačenka neměla pro fotografování nejprve pochopení.

„Pro oba to byla první životní zkušenost, pózovat před objektivem profesionálního fotografa. Petr Berounský opravdu umí. Kačenka, která je introvert a nechtěla zpočátku spolupracovat, se nakonec chovala spontánně a fotografování proběhlo skvěle,“ vylíčil tatínek.

Cena jednoho kalendáře je 400 korun a v prodeji ho Ústečané najdou v Clarionu na Špitálském náměstí, Jasnetu v Moskevské ulici nebo Fantazii v Pivovarské ulici.

Lidé, kteří chtějí zpříjemnit léčbu nemocným dětem, mohou také využít transparentního účtu 3562854028/5500 a přispět libovolnou částkou.