Na své si mohou přijít sjezdaři i milovníci běžeckého lyžování, kterým jsou k dispozici desítky kilometrů upravených tras.

Plná parkoviště byla například v lyžařském areálu Telnice nedaleko Ústí nad Labem. Milovníci zimních sportů mohli vyrazit do stopy i na svahy. "Všechny běžecké trati, 22 kilometrů, jsou perfektně upravené," potvrdil Jindřich Holinger z lyžařského střediska. V areálu jedou všechny vleky s výjimkou Slalomáku. "Ten budeme otevírat až ve středu," dodal.

V sobotu byla na horách místy zamračená obloha, v neděli se ale počasí zlepšilo. Slušnou návštěvnost si pochvaloval i ředitel Sport centra Bouřňák na Teplicku Jiří Zmítko. "Svítí slunce a máme metr sněhu," řekl. Střediska v Krušných horách jej hlásí na svazích od 30 centimetrů až po více než metr a půl.

Nový sníh v posledních dnech vylepšil stav sjezdovek i v lyžařském areálu v Českém Jiřetíně na Mostecku. "Před víkendem napadlo asi 30 centimetrů prašanu, takže jsou ideální podmínky. Lidí bylo dost a jezdíme na všech čtyřech vlecích," řekl Miroslav Štýbr ze skiareálu a potvrdil, že víkend patří v současné zimní sezoně k těm, které se zatím vydařily nejvíc.