Smyslem návštěvy bylo představení vybraných pracovišť a výsledků činnosti, ale také hledání možností budoucí spolupráce. V centru výchovy a dalšího vzdělávání Krajské zdravotní (KZ), přivítal delegaci předseda představenstva Radek Scherfer spolu s Martinem Zemanem, vedoucím Odboru vědy a výzkumu a zástupci Vědecké rady společnosti.

Účastníci exkurze zhlédli prezentaci představující KZ a prezentaci Centra robotické chirurgie. Uskutečnilo se také setkání rusky hovořících členů vědecké delegace se skupinou moskevských zdravotníků, kteří právě ukončili výuku týmu urologů a chirurgů ve Školícím centru robotické chirurgie.

Poté se dvacet vědeckých pracovníků ze států Ruské federace, Běloruska, Litvy, Německa a ČR seznámilo s nemocnicí a vybranými pracovišti, včetně pracovišť laboratorního komplementu, kde se na oddělení lékařské genetiky dočkali odborné prezentace Vlasty Čejnové a prohlídky oddělení klinické biochemie, transfuzního oddělení a dalších pracovišť s výkladem garanta akce Petra Horáka. (red)