Nevíte, proč přestala vysílat televize Lyra? Kde naladím Lyru, proč už nevysílá, proč je místo ní pořad Barbora Tachecí? Od začátku roku 2012 už diváci na kanálech televize FTV Prima nenajdou v podvečerních hodinách regionální vysílání z Ústecka R1 Lyra, jak byli doposud zvyklí.

„Vím, že vy s tím asi nebudete mít nic společného, ale nevíte, proč už nevysílá Lyra? Byli jsme s manželkou zvyklí se dívat na regionální zprávy a teď máme smůlu,“ napsal do redakce Ústeckého deníku čtenář Jiří Červinka.

Není sám, kdo se podivuje nad koncem vysílání regionální televize. „Nevíte, kde se dá naladit Lyra? Ona už nevysílá? Ráda jsem na ni koukala. Vy a Lyra jste jediní, kdo přináší aktuální zprávy z našeho města,“ zněl další dotaz od čtenářky Naděždy Bílkové.

Jak uvedla ředitelka společnosti R1 Lyra, Kateřina Krátková, regionální zprávy společnost přestala vysílat z technických důvodů. „Majoritním vlastníkem R1 televize je akciová společnost Regio media. Ta se rozhodla síť regionálních televizí odprodat. Teď záleží na tom, jestli R1 odkoupí nový investor,“ řekla Krátková.

Co se stalo?
Společnost FTV Prima se rozhodla na novou televizi Prima family nepouštět regionální síť televizí R1. V čase, kdy televize vysílaly na předešlém kanálu Prima, nasadila diskuzní pořad Fakta Barbory Tachecí.

Akcionářem společnosti Regio media je FTV Prima Holding. Jaroslava Růžková z PR oddělení uvedla, že s přechodem na novou televizi Prima family došlo ke zrušení vstupů regionálního vysílání.

„Je to rozhodnutí vedení společnosti. Oficiální stanovisko, proč k tomu došlo, vám neřeknu. Vedoucí PR oddělení Marek Winkler o vašem dotazu ví, ale bohužel má celý den jednání. V mé kompetenci je jen komunikace s diváky. Novináře má na starosti jen on,“ odpovídala po celý den Jaroslava Růžičková.

S obnovou regionálního vysílání R1 Lyra to ovšem nevypadá dobře. „Už je to měsíc, co nevysíláme. Když nás někdo koupí, bude muset zainvestovat do vysílacího kanálu a promo akcí, že je Lyra zpátky a kde ji nově diváci naladí,“ řekl jeden ze zaměstnanců televize.