„Nemá to žádný ocásek. Ta vanilka je tam cítit hezky. Barva se moc nezměnila, americký dub má méně taninu než evropský,“ pokračuje Mikšovic, jinak kmotr nápoje, v hodnocení, přirovnávajíce sud k motýlí kukle.

Je středeční dopoledne a sklep krásnobřezenské likérky naplnilo cvakání fotoaparátů a takřka nábožná atmosféra. Hlavní hvězdou je speciální „kvádrovitá sedmička“ lahev, kterou má likérka pro jantarový alkoholický nektar speciálně připravenou.

Stanislav Rajský, bývalý ředitel likérky a další z kmotrů nápoje ze sudu Alexander Dolium, pak vysvětluje, že doba zrání je hlavně o degustaci. „Když to tam necháte déle, tak už to není ono. To dřevo pak nápoji předá víc, než je potřeba a kouzlo je pryč.“

Likérka Granette & Starorežná Distilleries je vlastně první v České republice, jež se k takovému experimentu odhodlala. „Nápad se zrodil ve více hlavách,“ zmínil se manažer značky Stará Myslivecká.

Na závěr ještě první lahev podepisují oba kmotři. Co s nápojem bude dál? Stane se prestižní a limitovanou záležitostí s obrovskou hodnotou.