Ten totiž umožňuje milovníkům zlatavého a napěněného moku servírovat pivo, jež není pasterované, filtrované, jehož se nedotkl kyslík a právě to zaručuje jeho vysokou kvalitu.

Na Ústecku jej teď štamgastům od včerejška nabízí i střekovská Hospůdka U lípy. „Myslím, že to je skvěle vymyšlené, číšníci se nemusí tahat se sudy, uspoříme skladový prostor, nevznikají ztráty jako při novém narážení sudů, pivo chutná skvěle, dokonce je levnější,“ popsal provozovatel restaurace Vlastimil Žáček.

Tankové pivo zaznamenává velký boom od jara 2010. „Tehdy totiž naše společnost jako první na českém pivním trhu přestavila tento převratný systém,“ uvedla Kateřina Beute, mluvčí společnosti Heineken Česká republika.

V České republice je nyní téměř stovka provozoven se systémem Orion a zájem o něj stále roste. V Ústeckém kraji jich je 19, v osmi se čepuje Březňák, v sedmi Zlatopramen a čtyři provozovny nabízejí pivo značky Krušovice. V Ústí nad Labem je systém Orion instalován na 4 místech. Dvě zařízení nabízí Zlatopramen a 2 pivo značky Březňák. V restauraci Kameňák je to pak Březňák světlý výčepní. Provozovna U Lípy je v Ústí první, kde si mohou zákazníci dát Březňák Ležák.

Samozřejmě pro mnohé je nižší cena ta výhoda největší. „U dvanáctky jsem mohl snížit cenu dokonce o deset korun na půllitr, což je při zachování vysoké kvality, či spíš při jejím zvýšení, absolutně super,“ dodal Žáček.

Systém Orion je řízen počítačem. Pivní tanky stojí ve výčepu hostům na očích. Zde se plní z pivní cisterny, jež pivo čerpá přímo z ležáckých sklepů pivovaru. Systém udržuje stálou teplotu. Uvnitř tanku se skrývá speciální vak, smršťující se podle toho, kolik v něm zbývá piva. Právě to zabraňuje přístupu kyslíku, který způsobuje, že potraviny ztrácejí čerstvost a kazí se. Pivo díky vakům nemusí projít pasterizací, čímž si uchovává originální chuť. Tanky o obsahu 250 nebo 500 litrů navíc působí dekorativně a propagují nabízenou značku, v Hospůdce U lípy technici nainstalovali čtyři.

Spokojení jsou i štamgasti hospody. „Vlasta o tom mluví už půl roku, takže jsem se musel přijít podívat,“ smál se host, který se představil jako Míra. „No je to super, co jiného.“

„Orion umožnil zavádět tankové pivo i restauracím s výtočí od 130 do 400 hl ročně. Dřív si tankové hospodářství mohly dovolit pouze velké provozovny,“ dodal Martin Kříž, regionální manažer prodeje společnosti Heineken ČR.