Stala se absolutní vítězkou prestižní kadeřnické soutěže Hairdressing Awards ČR a SR 2011 a potřetí tak zvedla nad hlavu vítězného kadeřnického Oscara. Teplická rodačka Jana Burdová se stala potřetí Kadeřnicí roku a příští rok vstoupí do Síně kadeřnické slávy.

Jana Burdová byla letos nominována ve dvou kategoriích, a to dámský komerční účes Čechy a Morava a cena Avantgardy. Burdová proměnila nominaci dámského komerčního účesu a v závěru galavečera se stala i absolutní vítězkou nejprestižnější kadeřnické soutěže v České a Slovenské republice, Hairdressing Awards 2011.

Jana Burdová soutěží už pět let a za tu dobu si ze soutěže HDA odnesla mnoho cen. Tři nejcennější tituly jí přinesly nejen spoustu kladů, ale ten poslední i trochu smutku. „Jsem šťastná, že jsem získala i potřetí cenu nejlepšího kadeřníka České a Slovenské republiky, ale podle pravidel už nesmím dál soutěžit. I tady platí třikrát a dost. Pokud někdo z kadeřníků vyhraje titul třikrát za sebou, v soutěži HDA ČR a SR končí. Neznamená to ale konec světa. Budu dál soutěžit ve světovém kadeřnickém klání AIPP Paris a v tuzemské soutěži se příští rok možná objeví práce mého týmu nebo některého z mých kolegů ze salonu,“ usmívá se Jana Burdová.

Po brněnské kadeřnické legendě Janu Špilarovi je teprve druhou kadeřnicí za dvanáct let trvání kadeřnického klání, která se může pyšnit třemi tituly Kadeřníka roku a vstoupí do Síně slávy. Slavnostní vyhlášení výsledků Hairdressing Awards ČR a SR 2011 sledovalo v Průmyslovém paláci v pražských Holešovicích více než tisíc hostů z celého světa. Za moderátorský pultík se postavila dvojice Libor Bouček a Martin Pyco Rausch.

Na slavnostní večer plný napětí, emocí, krásy a kreativity dorazily i další osobnosti módního a společenského života. Těm všem ale kralovala jediná dáma, a to trojnásobná kadeřnice roku a třetí nejlepší kadeřnice světa Jana Burdová. Nejlepší kadeřnice pochází z Teplic, kde má dodnes i své kadeřnické studio.