Několik desítek malých i větších Jágrů předvádělo své hokejové kreace na ledové ploše uprostřed, po obvodu kroužily talentované rychlobruslařky, u břehu postávaly krásné krasobruslařky.

Všeteční dědečkové vysvětlovali klukům bezpečnou jízdu s hokejkou, starostlivé maminky trpěly při každém neplánovaném pádu ratolesti na led. Mezi desítkami nadšených sportovců pobíhali pejsci různých velikostí v teplých kamaších i bez a dělali páníčkům radost.

Přes třeskutý mráz se účastníci zimních radovánek usmívali a nejraději by tam vydrželi do večeře. „To je skutečně paráda. Nikdo nikomu nepřekáží, je tu hned několik hokejových plácků. Táta mě naučil kličkovat s hokejkou a ještě přidal několik rad pro střelbu z otočky,“ vysvětloval šikovný Vojta.

„Náš Bojar se tady cítí jako v ráji, psích slečen tu je skutečně dost. Musím ho pořád napomínat, aby se choval slušně,“ vysvětloval propocený hokejista Petr. Malý rybník nad Všebořicemi se proměnil během víkendu v solidní zimní stadion. Diváků bylo na břehu dost, jen automaty s horkou kávou chyběly.

Zpracoval Miroslav Vlach