Jeho stav, na kterém se již v roce 2002 podepsaly povodně, se od té doby stále zhoršuje. Ústečané se obávají, že ho může potkat stejný osud jako ústecký hotel Máj. Z něho na Severní Terase zbylo jen ohořelé torzo.

V okolí hotelu i na jeho předzahrádce je v současnosti veliký nepořádek. Vše podtrhují i oprýskané zdi a otlučená omítka, která zde zůstala z času povodní. Okolí hotelu je ostudou města. Zajímalo by mě, kdo je za to odpovědný,“ tvrdí Ústečan Jiří Roškot.

Hotel je v této části města jednou z mála zničených staveb. Okolí nádraží, kde se nachází, navíc město zrekonstruovalo. „Je to veliká škoda. Místo hotelů, které jsme tady měli, to vyrostly jiné hotely a o jiné se nikdo nestará,“ rozčiluje se Dita Suchánková.

Ústecký magistrát nemá na to, co se s objektem děje, přímý vliv. „V souvislosti s objektem nevedeme ani žádné řízení,“ uvedl mluvčí města Jaroslav Kouba na dotaz, zda se město nějak pokouší s majitelem objektu jednat, aby ho uvedl do uspokojivějšího stavu.

Sehnat majitele hotelu se Deník pokoušel několik dní, ale neexistuje na něj jediný kontakt. Podle obchodního rejstříku je jeho majitelem společnost Intermont z Kovářské na Chomutovsku. Na tu ale v dostupných zdrojích kontakt neexistuje. Číslo, které lze ve veřejných zdrojích nalézt přímo pod jménem hotelu, již dnes neexistuje.

Jak šel čas…
Původní hotel Palace vznikl v polovině 19. století jako hotel, který sloužil potřebám cestujících po železnici. V té době byl dokonce s nádražím spojený lávkou. Ve 30. letech minulého století jeho majitel přikoupil sousední pozemky, na kterých postavil hotel do současné podoby. V té době se jednalo o moderní a luxusní hotelové zařízení.