Oslavy masopustů v kraji pokračují zítra od 10.00 do 18.00 v Úštěku. Zde je poprvé v režii Libora Uhlíka, tradičního pořadatele vyhledávaných úštěckých akcí jako jsou Velikonoce, Jarmark, Dobývání jezera piráty a Vánoce.

Ve středu středu 22. února se pak také masopust odehraje na litoměřickém Mírovém náměstí a užít si ho mohou také obyvatelé Ústí. A to den poté, ve čtvrtek 23. února na Kostelním náměstí u obchodního centra Forum.

„V rámci masopustních rejů nebudou chybět stánky s občerstvením s typickými pokrmy či zabíjačkové speciality. Na náměstích budete moci nahlédnout i do tajů tradičních řemesel. O zábavu se postarají Švejk Music, Divadlo Tereza, lidové tance a zpěvy, maškary na chůdách a mnoho další masopustní zábavy,“ uvedl Lubomír Machoň z agentury Dream Production, která letos už zvala na masopust do Chomutova a Mostu a chystá jej tedy i do Litoměřic a Ústí nad Labem.

„Program Masopustních trhů s prodejem masopustních specialit je vždy od 9.00, doprovodný program od 13.00 hodin,“ doplnil Luboš Machoň.

V sobotu 25. února od 9.00 nabídne masopust i Homole u Panny poblíž Ústí. Po loňské odmlce zamíří průvod maškar do místních částí obce, láká na občerstvení i soutěže pro děti a vyvrcholí od 20.00 tancovačkou se skupinou Wydle.

Stejný den, jen až od 14.00, si lze užít masopustní průvod v obci Dubice u Řehlovic.