Pro svoji přehlídku si zvolily reprezentativní prostory muzea, konkrétně Císařský sál. Zástupkyně ředitelky Světlana Voborníková Ústeckému deníku řekla, že uspořádat podobnou akci ji napadlo v prosinci, kdy v muzeu byla na konferenci.

„Císařský sál je nádherný. Napadlo mě, že by bylo hezké skloubit tuto krásu s krásou dívek a šatů,“ vysvětlila. Zároveň by tak představila školu, kde se dívky učí kadeřnicemi a kosmetičkami.

Trénují měsíc

Právě na dívkách bude stát většina vystoupení. Mezi sebou vybraly několik modelek, které budou vše předvádět. Další si pak vzaly na starost jejich česání a líčení. „Už na to trénujeme zhruba měsíc,“ vysvětlila Voborníková. Dívky si prý zkouší různé typy účesů i líčení. Tak, aby nejen sladily typ dívky, ale aby se vše hodilo k šatům, které si modelky obléknou.

Jednu z dvojic, která včera na vystoupení trénovala, vytvořila Petra Tomanová jako modelka a Žaneta Mottlová, která ji češe. „Již jsme vyzkoušely pět účesů. Zatím ale finální nemáme,“ řekla Mottlová Deníku. Modelce, na které to zkouší, prý její experimenty příliš nevadí. „Já si u toho hezky odpočinu,“ svěřila se.

Šaty? Vlastní!

Šaty, ve kterých se dívky v sobotu v Císařském sále předvedou, nebudou jejich výtvory, i když škola původně zkoušela najít partnerskou školu, která by je mohla dokonce ušít.

Nakonec se dohodla se svatebním salonem, který na přehlídku šaty půjčí. Dívky si již byly vybrat. „Majitelka přesně věděla, co potřebujeme, i jaké šaty se k dané dívce hodí nejvíce,“ uvedla Voborníková. Přiznala, že měly kupodivu problém najít dívky blondýnky, které by předvedly šaty pro tento typ žen. Většina studentek prý dnes preferuje tmavou barvu vlasů.

Diváky v muzeu nečeká jen přehlídka dívek. Bude zde připravená i ukázka svatební tabule včetně svatebních koláčků. Během akce se mohou návštěvníci těšit i na kulturní program.