Do kalendáře jsem šel, abych podpořil projekt Mateřství úl, protože jde o pomoc nemocným dětem. To jsou slova Martina Hostaše, který se synem Adamem pózuje na listopadové stránce charitativního kalendáře na téma Táta a já.

„Do všeho nás uvrtala tchyně. Pracuje totiž na oddělení, kam každoročně výtěžek z kalendářů putuje,“ řekl se smíchem osmatřicetiletý vedoucí odboru řízení bezpečnosti v Krajské zdravotní.

Martin Hostaš a jeho dvouletý syn jsou dvanáctým párem otce a ratolestí, které představujeme v rámci charitativního kalendáře Mateřství- úl pro Dětskou kliniku Masarykovy nemocnice. Na vzniku letošního ročníku se podílely Alexandra Rajdlová, Denisa Řehánková a Radka Gabrielová. Fotografoval Petr Berounský, který stejně jako loni pořídil snímky zdarma.

Pomáhám, když je třeba

„Podporovat smysluplné charitativní projekty není pro mě problém. Vedle svého zaměstnání provozuji totiž soukromou firmu a pár obdobných projektů jsem už v minulosti podpořil. Buď finanční hotovostí nebo jiným způsobem. Charitativním projektům, kdy jeho autoři jasně ukazují, kam prostředky putují a člověk si může na transparentním účtu ověřit, jak se hospodaří s vybranými penězi, by se mělo určitě pomáhat,“ uvedl Martin Hostaš.

Tím, že s nápadem na focení na kalendář přišla maminka manželky Martina Hostaše, podpora ze strany protějšku byla jasná. Odměnou manželce Petře je krásná fotografie manžela a syna.

Fotograf byl už na svatbě

„O focení na kalendář jsem se dozvěděl týden dopředu. Trošku jsem se lekl, protože se nerad fotím. Musela mě manželka s tchyní trošku přemlouvat, ale na konec jsem do toho šel. Mám krásnou fotku se synem. Petra Berounského znám. Fotil nám totiž s manželkou svatbu. V jeho ateliéru jsem byl ovšem poprvé. Co mě také přemluvilo nechat se vyfotit, že o kalendáři a projektu Mateřství úl jsem slyšel už v minulých letech a věděl jsem, že pomůžu potřebné věci. Šel jsem do toho tedy jen z jediného důvodu. Pomoc nemocným dětem a podpořit je. I když se strašně nerad fotím, kdyby nás autorky znovu oslovily, určitě bych neváhal jim opět pomoci. Člověk by se neměl rozmýšlet, když může pomoci druhým a nic ho to nestojí,“ řekl šťastný tatínek.

Stále v prodeji

Cena jednoho kalendáře je čtyři sta korun a v prodeji ho Ústečané najdou v Clarionu na Špitálském náměstí, Jasnetu v Moskevské ulici nebo Fantazii v Pivovarské ulici.

Lidé, kteří se rozhodnou zpříjemnit léčbu nemocným dětem na Dětské klinice Masarykovy nemocnice, mohou také využít transparentního účtu 3562854028/5500 a přispět tak libovolnou částkou.

Vítěz a foto

Každý pátek vám představíme jednoho z „účinkujících” v charitativním kalendáři Táta a já. Až představíme všechny, tak na usteckydenik.cz spustíme hlasování o nejsympatičtějšího tatínka s potomkem a ten pak od fotografa Petra Berounského dostane rodinné fotografování i s vizážistkou v ceně 2500 a odnesou si tři vybrané snímky v plném rozlišení a vyretušované na CD.