S příchodem chladného počasí a sněžení si Ústečané opět začali stěžovat na neuklizené chodníky. Hlavní cesty sice v Ústí nad Labem většinou byly upravené, mnohá místa ale klouzala. Zvláště vedlejší cesty. I radnice zaznamenaly některé stížnosti.

Ústečan Martin Zacharda tvrdí, že se s neupravenými chodníky setkal jak ve čtvrtek, tak v pátek, hlavně v ranních hodinách. „Ve čtvrtek zmrzly na chodnících zbytky sněhu a nikdo mnohá místa neposypal. Nedalo se po nich takřka chodit,“ uvedl. Situaci v pátek částečně vyřešil déšť, během kterého mnohý sníh roztál. I on ale někde odhalil kluzké ledové plotny.

Situaci kritizují i někteří opoziční zastupitelé. „Jela jsem do města. Na chodníky nikdo ani nesáhl. Na silnici je ledová břečka, kterou by bylo dobré alespoň seškrábnout,“ uvedla Květoslava Čelišová. Dodala, že ji překvapila třeba neudržovaná plocha před krajským úřadem. „Technické služby měly zůstat městu. Byla chyba je tenkrát prodávat,“ prohlásila.

Starostka Neštěmic Miloslava Válková Deníku řekla, že na radnici zaznamenali mnoho stížnosti na neupravené chodníky. Dodala, že bohužel mají problém nemohou nikoho poslat, aby chodníky uklidil. Dosud totiž nemají smlouvu s úřadem práce o veřejně prospěšných pracovnících. „Bohužel nemáme ani jednoho člověka. Dříve jsme mohli tyto lidi nasadit třeba na zastávkách MHD, ale nyní to nejde,“ uvedla.

V podobné situaci je i Severní Terasa. „Pokoušíme se situace řešit za využití vlastních lidí,“ řekl tajemník radnice Petr Vlasák. Podle něho byly problémy hlavně ve čtvrtek, kdy na některých místech společnost AVE vyjela o něco později. V pátek se prý údržba zlepšila.

Mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra tvrdí, že v souvislosti se sněžením nemocnice nezaznamenala nějaký zvýšený počet úrazů, například zlomenin. „Situace je obdobná jako v běžné dny,“ řekl.

Deník chtěl vědět, zda se kvůli neuklizenému chodníku a úrazu již v letošním roce na město někdo obrátil se žádostí o odškodnění. Město totiž má ze zákona povinnost se o chodníky starat. Ani jeden ze tří mluvčích města během dvou dnů na položené otázky neodpověděl.