Do nádherného Císařského sálu se však všichni nevešli, a tak došlo k laskavému kompromisu, který se jen tak nevidí.

Opakování

Studenti Soukromého středního odborného učiliště Industria II s.r.o. po konzultaci s vedením muzea hodinový program po krátké přestávce opakovali. Ukázka líčení, taneček, zpěv, svatební tabule, nádherné účesy a pohádkové šaty. Úvod zajistila učitelka Voborníková, aby záhy předala slovo výřečnému mladíkovi a pohledné slečně. Intimní hudba, provizorní přehlídkové molo a nadšené mládí. Akce se jmenovala „Krásná na svatbu“.

Usměvavý mladík, absolvent učiliště Nguyen Huu Son, před očima diváků vytvářel zajímavé účesy na hlavách pohledných dívek. V loňském roce vyhrál juniorskou kadeřnickou soutěž v Litvínově a v muzeu opravdu nezklamal.

Slavnostní líčení

Budoucí kosmetička Karin Körschnerová předvedla slavnostní líčení, mladičká Jaroslava Kratochvílová přidala poetickou píseň, tancem zaujaly studentky ze skupiny Pavly Krycnerové.

Krásné manekýnky předváděly šaty, za které by se nemusely stydět skutečné princezny. Bílou krásu studentkám zapůjčil Svatební salon Noblesse Paris. Děvčata ladným pohybem doklouzala k moderátorovi Petru Kalousovi, aby odpověděla na chystanou otázku, a po několika vtipných větách se vracela zpět. Čtyři mladí muži střídavě doprovázeli 21 modelek a dělalo jim to moc dobře.

„Je to mimořádně zajímavá, ale náročná akce. Kamarádky nás načesaly a my jsme si mohly vybrat šaty podle vlastního vkusu. Takový dívčí sen. Jsem trochu nervózní z těch lidí, nikdo nečekal takový zájem, kamery a blesky fotoaparátů,“ o přestávce se podělila o dojmy usměvavá Martina.

Po hodině se sál zaplnil novými diváky a program se opakoval. Ukázku svatební tabule zajistila Střední škola Trmice a malé kuřecí řízečky byly po několika vteřinách pryč. Mezi diváky kolovaly svatební koláčky s prstýnky, perníčky i srdíčka různých barev.

„Byla to nádherná akce, která se jen tak nevidí. Holky byly skvělé a moc mi pomohly při rozhodování jak dál. V červenci se vdávám a potřebovala jsem trochu inspirace,“ s koláčkem v ruce zašeptala blonďatá Michaela.

Zpracoval Miroslav Vlach