Nejen alkohol, ale také drogy u řidiče mohou za smrt dvaadvacetileté Kateřiny K. Ta seděla na místě spolujezdce, když stejně starý řidič Adam M., dva dny před Štědrým dnem, naboural do stromu v ústecké čtvrti Klíše. Ústeckému deníku informaci o drogách potvrdila mluvčí ústecké policie Veronika Hyšplerová.

„Toxikologické testy prokázaly v krvi u řidiče přítomnost THC látky (marihuana). Dále krevními testy bylo naměřeno, že usedl za volant s 2,05 promile alkoholu,“ doplnila Hyšplerová.

Při dechové zkoušce na místě nehody policisté řidiči naměřili 1,99 promile.

Kriminalisté šetří tragickou nehodu pro přečin usmrcení z nedbalosti, kdy řidič je vyslýchán na svobodě.

Stále se na redakci Ústeckého deníku obracejí čtenáři s otázkami, v jakém směru Palachovy ulice se nehoda stala a zda už je jasné, kam Adam M. a Kateřina K. jeli.

Podle prvotních informací měli jet oba z VŠ baru na Klíši domů, kde oba bydleli v jednom domě. Ke střetu v Palachově ulici došlo směrem nahoru, což je právě opačným směrem. Podle svědka, který sám kontaktoval redakci, ale nepřeje si zveřejnit své jméno, ví vše o vánočním večírku Katedry biologie UJEP, kde Kateřina K. studovala, a na večírku tudíž byla. Prý se v dobu tragické nehody oba přesouvali z baru do baru.

Stále se také spekuluje nad rychlostí, kterou se měl Adam M. řítit Palachovou ulicí.

„Kriminalisté stále čekají na znalecké posudky z oboru dopravy,“ doplnila policejní mluvčí Hyšplerová.

Dopravní policisté v pondělí museli řešit první letošní smrtelnou nehodu. V půl páté ráno jednašedesátiletý řidič Škody Fabia havaroval vlivem vysoké rychlosti v Tovární ulici. „Řidič při průjezdu pravotočivou zatáčkou na mokré silnici dostal smyk, narazil do veřejného osvětlení a trolejového vedení. Muže převezli záchranáři s těžkým poraněním do nemocnice, kde zraněním podlehl,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Mluvčí Masarykovy nemocnice Jiří Vondra řekl, že řidič zemřel na mnohočetná zranění. „Zdravotníci Emergency přijali pacienta už v resuscitaci. Bohužel se jim ho přes veškerou snahu nepovedlo zachránit,“ doplnil.

Řidič se podle prvotních zjištění řítil v úseku, kde je povolená sedmdesátka, minimálně stokilometrovou rychlostí.