Ten se tak zařadil po hradu Střekov, výletním zámečku Větruši mezi místa, kde novomanželé vstupují do sňatku mimo ústeckou obřadní síň.

Novomanželé zaplatí za svatební obřad v muzeu pět tisíc korun, plus tisíc korun na ústecké matrice, protože vstupují do manželství mimo místo určené radou centrálního městského obvodu v Ústí nad Labem.

Kamile Petráškové, která plánuje se svým partnerem vstup do manželství, se zdá poplatek přiměřený. „Když jsem se zajímala o okolní místa, kde se oddává mimo obřadní síň, tak mi to přijde přiměřené. Ještě se s partnerem domlouváme, kde se vezmeme a muzeum patří mezi naše horké favority,“ řekla budoucí nevěsta.

Zdeněk Novák z ústeckého muzea uvedl, že v ceně pěti tisíc je pro snoubence a jejich svědky zajištěn přípitek a reprodukovaná hudba.

„Kdo by měl zájem o živou hudbu, není ji pro nás problém zajistit. Máme tu křídelní klavír, který by hudebním doprovodem svatební obřad posunul do jiných dimenzí. Parkování pro auta svatebčanů máme zajištěné na vyhrazených parkovacích místech, která jsou v ulici U Divadla a Masarykova,“ doplnil Novák.

Jen pro srovnání na hradě Střekov si za Rytířský sál účtují čtyři tisíce korun a pět a půl tisíce zaplatí snoubenci za hradní terasu. Reprodukovaná hudba a přípitek je samozřejmostí. Na výletním zámečku Větruše snoubenci zaplatí tři tisíce korun. Přípitek a reprodukovaná hudba je samozřejmostí.