Richard Syrový, předseda společenství vlastníků jednoho ze zdejších panelových domů Deníku řekl, že se jim nelíbí hlavně to, jaký je zde kvůli parkování nepořádek. „Je tu málo místa, to každý vidí, ale zaparkovat se zde někde vždy někde dá. Problém ale je, že ulice jsou úzké. Je tu zákaz vjezdu, ale to považujeme za alibizmus, aby když se něco stane, mohlo město říci neměli jste tu co dělat,“ uvedl.

Zástupci majitelů bytů po městě požadují situaci vyřešit. „Náš návrh se týká rozšíření cest, vyznačení parkovacích míst a revitalizace sídliště, tak aby vše neznehodnocovalo prostředí sídliště a bylo v souladu s potřebami obyvatel tamního sídliště,“ uvedl Pavel Hušek.

Podle Syrového třeba popelářské vozy jezdí po krajnici a trávě a roznášejí zde hlínu. „Město nám slíbilo, že do poloviny března nám řekne, co je reálné,“ uvedl. Podle něho například nájemníci nechtějí, aby se místo hřiště dělalo nové parkoviště, jak navrhovalo město.To prý ale již není dnes na stole.

Mluvčí města Jaroslav Kouba Ústeckému deníku včera řekl, že výsledkem schůzky s nájemníky je dohoda o dalším jednání. „Odbor dopravy zjistí, co by bylo možné se zdejšími komunikacemi udělat. Věc projednáme i se společností AVE,“ uvedl.

Při stavbě sídliště v minulosti vyrostlo nedaleko i parkoviště, které tehdy řidiči nevyužívali. V současné době tam parkovat nelze. Využilo se totiž na stavbu plechových garáží.