To a další superlativy si ještě v pátek mohli přečíst návštěvníci oficiálních stránek města Ústí nad Labem v sekci nazvané Život města

Realita je přitom úplně jiná chatky zmizely, ze zděných budov zbyly jen trosky a kdo chce koupaliště použít, tak jen na vlastní nebezpečí bez jakéhokoli zázemí. Ačkoli je zde takový stav déle než dva roky, město stránky neupravilo.

Ústecký deník se mluvčí města Kláry Křivské na zjevně nepravdivé informace a na aktualizaci zeptal v pátek dopoledne. O několik hodin později informace ze stránky města zmizely. Na položené otázky ale radnice neodpověděla.

Ústečané o stavu Habrovického rybníka velmi dobře vědí. Právě ústeckou radnici z jejího neútěšného stavu viní. „Bylo to jedno z nejhezčích koupališť široko daleko a přitom nedaleko centra města. Chápu, že ho tak na internetu vychvalují. Přitom ale mohou za jeho zničení, nikdy ho neměli prodávat,“ rozčiluje se Vladimír Stvolínek.

Šestnáct tisíc metrů čtverečních pozemků kolem koupaliště koupila od města v roce 2004 firma Spobyt, později CPI. Město tehdy za areál koupaliště inkasovalo 1,01 milionu korun, tedy zhruba 63 korun za metr čtvereční.

Koupaliště ještě několik let fungovalo, staraly se o něj Městské služby. CPI v roce 2008 ale areál prodává Jaroslavu Beránkovi, který se o něj nestaral. Nyní jsou tu trosky.

close zoom_in

Koupaliště se sem nejspíše nevrátí. Většinu pozemků, až na úzký pruh kolem rybníka, totiž nový územní plán určil pro výstavbu rodinných domů.

„V okolí Habrovického rybníka na ploše koupaliště jsou navrženy RN plochy rekreace na plochách přírodního charakteru. Jde o cca 17 metrů široký pás podél břehu rybníka,“ uvedl před nedávnem mluvčí města Jaroslav Kouba.

Podle realitních makléřů tím majitelé pozemků pohádkově vydělají. Dnes je cena metru pozemku přes 1000 Kč.