Internetové stránky města Ústí nad Labem pod drobnohledem v některých částech pokulhávají za realitou. Ústecký deník to zjistil poté, co upozornil na problém Habrovického rybníka, kde stránky ještě minulý týden nabízely ubytování. Není to ale jediný kostlivec. Brzy se to snad změní.

Neaktuálnost připouští i město. „Informace o koupališti Habrovice je součástí databáze kulturních a sportovních zařízení a spolků a je společná i pro kalendář kulturních a sportovních akcí. Tuto databázi akcí plní subjekt Nové ústecké přehledy mohou i přidávat a mazat jednotlivá zařízení a spolky. Těchto záznamů je více než 650 a událostí na ně navázaných jsou desetitisíce. Udržovat takto rozsáhlou databázi neustále 100 % aktuální, je velmi obtížné,“ uvedl mluvčí města Alexander Kuchař.

Redaktor Ústeckého deníku včera zběžně asi půl hodiny projížděl internetové stránky města. Nalezl zde třeba nefunkční odkazy na Dopravní podnik Ústeckého kraje v jízdních řádech ČSAD. Nefungují odkazy na informace o čistotě ovzduší a počasí nebo je zde informace o čajovně, která je již pět let zavřená. Některé informace zase chybí. Mezi kiny není třeba multiplex v OC Forum, mezi pohotovostmi chybí ta zubní.

Část stránek spravuje pro město Ústecká kulturní platforma 98. „Přiznáváme, že třeba Habrovický rybník byl chyba. Některé věci jsou neaktuální,“ uvedl člen platformy Emilio Dvořák. S městem se podle něho dohodli, že svoji část, která se týká kultury a sportu, projdou a pokusí se ji v příštích dnech zaktualizovat. „Přehled aktuálních akcí a pozvánky, které sem zadáváme, jsou ale v pořádku,“ uvedl.

Kuchař uvedl, že různé změny názvu, činnosti, sídla, kontaktů jsou většinou prováděny na základě žádosti konkrétního spolku případně provozovatele zařízení. Dodal, že město od veřejnosti přivítá jakýkoli podnět na neaktuální informaci, aby ji mohlo změnit.

Co jsme ještě našli na webu?

- Informace o jízdních řádech ČSAD s odkazem na Dopravní podnik Ústeckého kraje.
- Nefunkční odkazy na čistotu ovzduší a na počasí.
- V sekci zdravotnictví chybí informace o zubní pohotovosti