Mělo být chloubou města. Nyní se tam stahují narkomani. Lidem se také nabízí pohled na počmáranou zeď. Ze zanádražního prostoru se stala ani ne rok po jeho zpřístupnění veřejnosti ostuda města.

Zástupce ředitele ústecké městské policie Jan Novotný uvedl, že  jen během posledního týdne tam musely hlídky řešit šest přestupků za znečišťování veřejného prostranství. Také vykázaly několik narkomanů. „Ve dne tam strážníci mají naplánovanou kontrolu dvanáctkrát a v noci osmkrát,“ doplnil Novotný.

Ústečan Pavel Kopecký byl svědkem, jak si dva feťáci aplikují ve výtahu do garáží drogu. „Šel jsem se projít s vnoučkem směrem k Labi. Jelikož rád lodě a kouká, jak plují po řece, využili jsme k procházce i zanádraží,“ napsal do Ústeckého deníku čtenář.

Při pozorování řeky si dědeček s vnukem odnesli ze zanádraží další zjištění, že se stalo rájem nejen cestujících čekajících na vlak, ale také nepřizpůsobivých.

„Stáli jsme v místech, kde se vchází do garáží a je tam i výtah. Najednou přišli dva mladíci žmoulající něco v ruce. Po krátkém rozhlédnutí zalezli do výtahu. Na displeji vedle tlačítka bylo vidět, že výtah stále stojí ve stanici. Po chvíli se z výtahu vypotáceli muži, aniž by sním cestovali. Z jejich chování bylo zřejmé, že si museli dát svou dávku,“ popisoval Kopecký.

„Nechci domyslet, když se ukrývali mladíci ve výtahu, kdyby ho chtěl někdo využít. Po stlačení tlačítka a otevření dveří by byl asi hodně překvapen, čeho musí být svědkem,“ dodal čtenář.

Martině Šulcové zase vadí, že když se podívá směrem ze zanádraží směrem na Benešův most, vidí čmáranici od sprejerů. „Je to hrozné. Tady v Ústí nic hezkého nevydrží,“ posteskla si čtenářka.

Zanádražní prostor město nechalo zrekonstruovat za zhruba 170 milionů korun a kolaudací prošel loni v únoru. V jeho areálu mají být obchody a občerstvení. V provozu je zatím jen parkoviště, do kterého zatéká. Vedení Ústí chce zanádraží pronajmout jednomu zájemci (včetně lávky k Labi atd.), ale zatím se nikdo seriózní nepřihlásil.